PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkanie plus: W ciągu dwóch lat ma powstać 100 tys. mieszkań

  • PAP/AT    27 lutego 2018 - 09:36
Mieszkanie plus: W ciągu dwóch lat ma powstać 100 tys. mieszkań
Program Mieszkanie plus nie nabrał jeszcze rozpędu, ponieważ warunki, w których dotąd funkcjonowało polskie mieszkalnictwo, nie były na tyle dobre, żeby od razu ruszył pełną parą - powiedział Jerzy Kwieciński(fot.shutterstock)

W 2018 i w 2019 roku powinna ruszyć budowa ok. 100 tys. mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus - poinformował minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.
Jak mówił Kwieciński w radiu RMF, w sumie w tym i w przyszłym roku powinna ruszyć budowa ok. 100 tys. mieszkań w ramach programu.

Aktualnie w budowie jest ok. 2 tys. mieszkań z programu Mieszkanie plus, a kolejnych 25 tys. jest w przygotowaniu - powiedział minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

Wskazał jednocześnie, że tego typu inwestycje trwają ok. 2 lat, więc mieszkania będą gotowe odpowiednio później. Przypomniał też, że pierwsze tego typu mieszkania powinny zostać oddane w II kw. tego roku w Jarocinie i Białej Podlaskiej.

Czytaj też: Mieszkanie plus remedium na brzydotę i chaos urbanistyczny miast? Architekci: Zamysł dobry, z wykonaniem może być różnie

"Program Mieszkanie plus nie nabrał jeszcze rozpędu, ponieważ warunki, w których dotąd funkcjonowało polskie mieszkalnictwo, nie były na tyle dobre, żeby od razu ruszył pełną parą" - powiedział minister.

Przyznał, że chętnych na pierwsze mieszkania jest kilkakrotnie więcej niż ich liczba, ale "wybierane będą te osoby, których status materialny jest niższy".

Jak dodał Jerzy Kwieciński, docelowo rząd chciałby, aby liczba mieszkań oddawanych w ramach programu Mieszkanie plus stanowiła jedną czwartą-jedną trzecią wszystkich nowych mieszkań, które rocznie pojawiają się na rynku.

Zaznaczył, że w dłuższej perspektywie rząd chce doprowadzić do sytuacji, w której rocznie powstawać będzie w Polsce 220-250 tys. mieszkań - razem z sektorem prywatnym. Według niego deficyt mieszkań w Polsce jest na poziomie 1-2 mln, więc przy osiągnięciu zakładanego tempa pozwoli zaspokoić potrzeby mieszkaniowe Polaków do 2030 r.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.