PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkanie Plus w Czeladzi: pierwszy krok do największej inwestycji mieszkaniowej od 30 lat

  • AW    14 czerwca 2017 - 16:30
Mieszkanie Plus w Czeladzi: pierwszy krok do największej inwestycji mieszkaniowej od 30 lat
Wizualizacja koncepcji przyszłego osiedla budynków wielo- i jednorodzinnych na terenie tzw. Kondratowicza. Być może nie wszyscy wiedzą, jest to teren równoległy do osiedla Ogrodowa w Czeladzi (fot.facebook.comcom/ZbigniewSzaleniec)

W Czeladzi powstać ma 300 mieszkań na wynajem. W samym centrum.
• Władze Czeladzi oraz tamtejszego TBS podpisały z Funduszem Municypalnym, zarządzanym przez BGK, umowę na wspólną realizację budowy 300 mieszkań na wynajem.

• Udział finansowy Funduszu Municypalnego w przedsięwzięciu może sięgnąć kwoty 45 mln zł.

• Jak podkreśla burmistrz Czeladzi, byłaby to największa inwestycja mieszkaniowa w mieście od 30 lat.

 

O umowie poinformował na swoim facebookowym profilu burmistrz Zbigniew Szaleniec.

- Bez rozgłosu i błysków fleszy, kilka dni temu, wspólnie z prezesem CTBS Pawłem Wojtusiakiem podpisaliśmy z Funduszem Municypalnym zarządzanym przez Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych BG, reprezentowanych przez członka zarządu Piotra Brodę i zarządzającego funduszem Aleksandra Jankowskiego, Warunkową Umowę Inwestycyjną w Sprawie Wspólnego Przedsięwzięcia, polegającego na budowie w Czeladzi w ramach Programu Mieszkanie Plus około 300 mieszkań na wynajem – czytamy.

Chodzi o budowę osiedla mieszkaniowego w centrum Czeladzi na tzw. Kondratowiczu oraz remontu i przekształcenia na budynki mieszkalne dawnej szkoły górniczej, a wcześniej internatu na ul. 21 Listopada oraz dwóch starych kamienic przy ul. Kościuszki i Katowickiej.

Władzom miasta zależy przede wszystkim na zatrzymaniu odpływu mieszkańców.

- Moja determinacja w realizacji tego bardzo skomplikowanego przedsięwzięcia wynika z faktu, że co roku od ponad 20 lat spada nam ilość mieszkańców. Zamożnym mieszkańcom stworzyliśmy możliwość budowy swoich domów na przygotowanych przez miasto działkach lub kupna domów i mieszkań od deweloperów. Niestety mniej zamożni mieszkańcy, a zwłaszcza młodzi ludzie nieposiadający zdolności kredytowej, szukając swego lokum uciekają nam do innych miast, tam wynajmując mieszkania. Budując w Czeladzi mieszkania na wynajem, chcemy nie tylko zatrzymać ten proces, ale także ściągnąć do Czeladzi młodych ludzi z innych miast – argumentuje Szaleniec.

Udział finansowy Funduszu Municypalnego w przedsięwzięciu może sięgnąć 45 mln zł.

Ale jak przyznaje burmistrz od umowy do budowy droga jeszcze daleka.

- Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z naszym planem, to już w przyszłym roku rozpoczniemy pierwsze prace związane z przygotowaniem budowy mieszkań – podkreśla Szaleniec.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.