PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkanie plus w Sochaczewie i Wieluniu. Dla mieszkańców i przedsiębiorców

  • aw/PAP    25 maja 2017 - 11:42
Mieszkanie plus w Sochaczewie i Wieluniu. Dla mieszkańców i przedsiębiorców
Wieluń bedzie miał do zaoferowania więcej mieszkań (fot.commons.wikimedia.org/Stefan.p21)

Mieszkania będą skierowane dla mieszkańców, którzy są zbyt majętni, żeby korzystać z zasobu lokali komunalnych, jednak nie stać ich na zakup mieszkania - mówi burmistrz Sochaczewa Piotr Osiecki.
• Ok. 200 mieszkań w Wieluniu i 150 w Sochaczewie powstanie w ramach rządowego programu Mieszkanie plus.

• W czwartek (25 maja) samorządy podpisały listy intencyjne z BGK Nieruchomości.

• To kolejne po m.in. Łodzi, Tomaszowie Mazowieckim, Koluszkach, Zduńskiej Woli i Łowiczu miasta które podpisały list intencyjny w programie Mieszkanie Plus.

- Mieszkanie plus w Sochaczewie może zostać zrealizowane na dwóch gruntach. Pierwszy z nich należy do PKP i posiada już decyzję o warunkach zabudowy. Drugi teren należy do samorządu - poinformował burmistrz miasta Piotr Osiecki.

Wyraził przekonanie, że "program Mieszkanie plus znajdzie swoich chętnych na terenie ziemi sochaczewskiej". Dodał, że w tym mieście jest zauważalna nisza mieszkańców, którzy są zbyt majętni, żeby korzystać z zasobu lokali komunalnych, jednak nie stać ich na zakup mieszkania.

Burmistrz Wielunia Paweł Okrasa powiedział, że genezą zainteresowania samorządu programem był rozwój gospodarczy miasta. Dwie największe firmy funkcjonujące w Wieluniu Wielton i Korona są w fazie rozwoju.

"Ta faza wiąże się z tym, że potrzebujemy nowych pracowników, dobrze wykształconych i po to, żeby tych pracowników ściągnąć do miasta (…), to potrzeba tym ludziom zapewnić mieszkanie" - tłumaczył.

Poinformował, że z 204 mieszkań, które samorząd chce wybudować 150 jest "zabukowanych" przez przedsiębiorców. Dodał, że pozostałe lokale będą przeznaczone dla mieszkańców miasta.

Kolejne miasta z listem intencyjnym

Wieluń jest kolejnym po Łodzi, Tomaszowie Mazowieckim, Koluszkach, Zduńskiej Woli i Łowiczu miastem w województwie łódzkim, które podpisało list intencyjny w programie Mieszkanie Plus.

"To jest bardzo ważny dzień, bo do kolejnych miast trafia program Mieszkanie plus, który jest kolejnym przykładem tego, że polityka Prawa i Sprawiedliwości wspierania polskich rodzin jest praktyczna i życiowa" - powiedział obecny na podpisaniu listów intencyjnych sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Maciej Małecki.

Członek zarządu BGKN Bartłomiej Pawlak podkreślił, że "Mieszkanie plus to konkretny wymiar polityki". "My rzeczywiście obietnice, strategie, deklaracje mamy przekładać na konkretne mieszkania i konkretne inwestycje w konkretnych miastach. To nie jest program, który ma się koncentrować na czterech, pięciu największych polskich miastach" - mówił.

REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Emil, 2017-05-25 16:08:58

    Ciekawe co z Indywidualnymi Kontami Mieszkaniowymi. Znane są pierwsze daty, że w 2018 będzie mozna uruchomić konto, ale zero informacji na temat dokładnych wysokości premii. Czy poszukał ktoś głębiej? Bo to chyba jedyny serwis ikm.org.pl/ o tym elemencie Mplus i to wszystko stamtąd wiem.