PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkanie plus: Wiadomo, gdzie może ruszyć rządowy program

  • WNP.pl    11 października 2016 - 19:19
Mieszkanie plus: Wiadomo, gdzie może ruszyć rządowy program
Do udziału w programie Mieszkanie Plus preferowane będą rodziny wielodzietne i rodziny o niskich dochodach. (zdj. ilustracyjne/wikipedia.org)

W środę (11 października) w Białej Podlaskiej, Dębicy, Pelplinie, Poznaniu i Wrześni zostaną podpisane listy intencyjne ws. programu Mieszkanie Plus.
W podpisaniu listów wezmą udział wiceministrowie infrastruktury i budownictwa: Kazimierz Smoliński (Poznań i Pelplin), Justyna Skrzydło (Biała Podlaska), Andrzej Bittel (Września) i Tomasz Żuchowski (Dębica).

Zgodnie z założeniami programu mają powstać tanie mieszkania na wynajem z możliwością nabycia do nich prawa własności. Średni czynsz, bez uwzględnienia kosztów eksploatacji oraz mediów, w mieszkaniu na wynajem ma wynieść od 10 do 20 zł za m kw. W opcji najmu z docelowym wykupem mieszkania stawka czynszu ma wynieść ok. 12-24 zł za m kw.

Do udziału w programie preferowane będą rodziny wielodzietne i rodziny o niskich dochodach, ale prawo ubiegania się o najem będą mieli wszyscy obywatele.

W myśl programu powstanie Narodowy Fundusz Mieszkaniowy, który będzie wykorzystywał grunty należące do Skarbu Państwa pod budowę mieszkań na wynajem. Program wprowadza także mechanizm oszczędzania na cele mieszkaniowe w ramach Indywidulanych Kont Mieszkaniowych.

Czytaj więcej TUTAJ

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • grazka, 2016-10-12 11:51:32

    "nie ma gniazda, nie będzie piskląt"- bardzo mądre to powiedzenie ministra Adamczyka, oby się udało i polityka opozycji nie zaszkodziła tej inicjatywie
  • jolka, 2016-10-12 08:35:00

    trzymam kciuki - oby tylko się nie okazało, że to mieszkania dla kolejnych Misiewiczów