Mieszkanie z bonifikatą tylko do połowy przyszłego roku?

  • legniczanin.pl (Grzegorz Wala)
  • 07-09-2011
  • drukuj
Na półkach legnickich radnych pojawił się projekt uchwały ograniczającej obowiązywanie bonifikat przy wykupie komunalnego mieszkania. Ratusz proponuje, by bonifikaty obowiązywały do 30 czerwca 2012 r.
Mieszkanie z bonifikatą tylko do połowy przyszłego roku?
Obecne przepisy są dla mieszkańców bardzo korzystne. Wykupując jedno mieszkanie w budynku wielolokalowym można liczyć nawet na 95 proc. upustu.

Z kolei, jeśli wykupowi podlegają wszystkie lokale, poziom bonifikaty wzrasta do 97 proc. Jednak szansa na wykup mieszkania za 3-5 proc. wartości już niedługo się skończy.

Ratusz proponuje, by bonifikaty obowiązywały jedynie w przypadku spraw wszczętych przed 30 czerwca 2012 r.

Zgodnie z uzasadnieniem widniejącym w projekcie uchwały, zmiana ma umożliwić zaplanowaną na 2011 rok sprzedaż 1100 lokali komunalnych. Ale jest jeszcze jeden powód. Takie rozwiązanie jest odpowiedzią na trudną sytuację finansową Zarządu Gospodarki Mieszkaniowej, który z jednej strony ponosi koszt zarządzania i utrzymywania mieszkaniowych zasobów komunalnych, a z drugiej płaci składki z tytułu obecności ZGM-owskich lokali we wspólnotach mieszkaniowych.

Ograniczenie obowiązywania bonifikat ma zmobilizować przede wszystkim właśnie tych lokatorów, którzy zajmują mieszkania komunalne, ale należące do wspólnoty.

Radni zajmą się kwestią bonifikat w ostatni poniedziałek września.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE