PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkanie z bonifikatą tylko do połowy przyszłego roku?

  • legniczanin.pl (Grzegorz Wala)    7 września 2011 - 21:28
Mieszkanie z bonifikatą tylko do połowy przyszłego roku?

Na półkach legnickich radnych pojawił się projekt uchwały ograniczającej obowiązywanie bonifikat przy wykupie komunalnego mieszkania. Ratusz proponuje, by bonifikaty obowiązywały do 30 czerwca 2012 r.
Obecne przepisy są dla mieszkańców bardzo korzystne. Wykupując jedno mieszkanie w budynku wielolokalowym można liczyć nawet na 95 proc. upustu.

Z kolei, jeśli wykupowi podlegają wszystkie lokale, poziom bonifikaty wzrasta do 97 proc. Jednak szansa na wykup mieszkania za 3-5 proc. wartości już niedługo się skończy.

Ratusz proponuje, by bonifikaty obowiązywały jedynie w przypadku spraw wszczętych przed 30 czerwca 2012 r.

Zgodnie z uzasadnieniem widniejącym w projekcie uchwały, zmiana ma umożliwić zaplanowaną na 2011 rok sprzedaż 1100 lokali komunalnych. Ale jest jeszcze jeden powód. Takie rozwiązanie jest odpowiedzią na trudną sytuację finansową Zarządu Gospodarki Mieszkaniowej, który z jednej strony ponosi koszt zarządzania i utrzymywania mieszkaniowych zasobów komunalnych, a z drugiej płaci składki z tytułu obecności ZGM-owskich lokali we wspólnotach mieszkaniowych.

Ograniczenie obowiązywania bonifikat ma zmobilizować przede wszystkim właśnie tych lokatorów, którzy zajmują mieszkania komunalne, ale należące do wspólnoty.

Radni zajmą się kwestią bonifikat w ostatni poniedziałek września.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.