Mieszkanie za osiągnięcia

Paweł Wakarecy za zdobycie przed rokiem wyróżnienia w XVI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina otrzymał w poniedziałek przydział na mieszkanie komunalne w rodzinnym Toruniu.
Mieszkanie za osiągnięcia
Trzypokojowe mieszkanie ma około 50 metrów kwadratowych, wymaga kapitalnego remontu. Wakarecy będzie płacił normalny czynsz, a w przyszłości będzie mógł je wykupić na zasadach obowiązujących w mieście.

Pianista po podpisaniu umowy przekazania mieszkania zapowiedział, że niebawem rozpocznie pracę i studia podyplomowe w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, w której studia w klasie profesor Katarzyny Popowej-Zydroń doprowadziły go do finału Konkursu Chopinowskiego.

Wakarecy do nowego mieszkania chce kupić fortepian. Zapewnił, że sąsiedzi nie mają powodów do obaw, gdyż zadba, aby pokój, w którym stanie instrument, został odpowiednio wytłumiony.

Obietnicę przydziału mieszkania Wakarecy otrzymał od prezydenta Torunia Michała Zaleskiego w październiku zeszłego roku, krótko po zakończeniu Konkursu Chopinowskiego. Zakład Gospodarki Mieszkaniowej dostał wówczas polecenie wyszukania odpowiedniego lokum dla pianisty.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE