Mieszkanie za osiągnięcia

Paweł Wakarecy za zdobycie przed rokiem wyróżnienia w XVI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina otrzymał w poniedziałek przydział na mieszkanie komunalne w rodzinnym Toruniu.
Mieszkanie za osiągnięcia
Trzypokojowe mieszkanie ma około 50 metrów kwadratowych, wymaga kapitalnego remontu. Wakarecy będzie płacił normalny czynsz, a w przyszłości będzie mógł je wykupić na zasadach obowiązujących w mieście.

Pianista po podpisaniu umowy przekazania mieszkania zapowiedział, że niebawem rozpocznie pracę i studia podyplomowe w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, w której studia w klasie profesor Katarzyny Popowej-Zydroń doprowadziły go do finału Konkursu Chopinowskiego.

Wakarecy do nowego mieszkania chce kupić fortepian. Zapewnił, że sąsiedzi nie mają powodów do obaw, gdyż zadba, aby pokój, w którym stanie instrument, został odpowiednio wytłumiony.

Obietnicę przydziału mieszkania Wakarecy otrzymał od prezydenta Torunia Michała Zaleskiego w październiku zeszłego roku, krótko po zakończeniu Konkursu Chopinowskiego. Zakład Gospodarki Mieszkaniowej dostał wówczas polecenie wyszukania odpowiedniego lokum dla pianisty. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE