Mieszkaniowa afera korupcyjna w gdańskim magistracie

Do czerwca 2015 r. zostało przedłużone śledztwo ws. korupcji w gdańskim magistracie i zarządzie nieruchomości komunalnych. Do tej pory zarzuty prokuratorskie usłyszało 27 osób.
Mieszkaniowa afera korupcyjna w gdańskim magistracie
fot.fotolia

Jak pisze „Gazeta Wyborcza”, zarzuty popełnienia przestępstw korupcyjnych, polegających na udzieleniu, przyjęciu bądź pośrednictwie w przyjęciu korzyści majątkowych dotyczą bezprawnego uzyskania praw do gminnych mieszkań komunalnych.

Lawina przesłuchań i zatrzymań ruszyła latem ubiegłego roku. Wtedy zostały aresztowane dwie pracownice wydziału gospodarki komunalnej 45-letnia Katarzyna M. i 53-letnia Krystyna W. Wysokość korzyści majątkowych, które obie kobiety miały przyjąć, była nie mniejsza niż łącznie 536 tys. zł. Na Krystynie W., która w areszcie spędziła ponad trzy miesiące, ciąży dziś 40 zarzutów o charakterze korupcyjnym. Krystynie M. śledczy postawili 19 zarzutów – pisze gazeta.

Kobietom grozi do 10 lat więzienia.

Prezydent miasta oraz pracownicy funkcyjni sprawujący szeroko rozumiany nadzór nad działalnością wydziału gospodarki komunalnej urzędu nie zostali jeszcze przesłuchiwani.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

To skandal. Jakich mamy prezydentów miast i samorządy, takich mamy urzędników. Wystarczy popatrzeć wokół miast aby zobaczyć jakie pałacyki sobie budują. Za co ? Za te rzekomo urzędnicze pensje po 12.000 złotych ? Takich pałaców by nie wybudowali gdyby nie kradli i kombinowali. Drugi skandal to, że p...anów odpowiedzialnych za nadzór nad przekupnymi urzędnikami, jeszcze nie przesłuchano. Pan Prokurator pewnie czeka aż się pomiędzy sobą dogadają i potem złożą "wiarygodne" zeznania. Uniewinnienie złodziejskich urzędników pewne jak to, że jutro będzie nowy dzień. Na koszt podatnika i wyborcy. To jest Polska właśnie. Gdyby się kto pytał - kraj złodziei i oszustów nad Wisłą. Unia, przez to wkrótce się rozleci, jak domek z kart. rozwiń

chory na raka nerki, 2014-12-29 13:34:28 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE