PARTNER PORTALU
  • BGK

Miliardy na modernizację dworców PKP

  • AT    27 marca 2014 - 07:55
Miliardy na modernizację dworców PKP

Kolej wyda miliard na modernizację dworców. Zyskają m.in. podróżni w stolicy, Bydgoszczy, Gliwicach, Opolu. Kolej liczy, że w odnowionych budynkach powstaną sklepy i punkty gastronomiczne.
PKP zaplanowała na lata 2013–2015 wydatki na podniesienie komfortu podróżowania w kwocie 28 mld zł. Około miliarda przeznaczy na modernizację oraz budowę dworców, 22,5 mld zł pochłonie modernizacja torów. Blisko 4,6 mld zł spółka wyda na zakup nowych oraz modernizację używanych pociągów - podaje "Rzeczpospolita".

W tym roku PKP będzie przebudowywać 43 dworce, połowa inwestycji zostanie całkowicie ukończona. Już zakończono prace w Krakowie (Główny), Białej Podlaskiej, Międzyrzecu Podlaskim, Myszkowie i Środzie Wielkopolskiej. Kontynuowana będzie przebudowa Dworca Centralnego w Warszawie - informuje "Rz".

Jak zapowiada w gazecie Katarzyna Mazurkiewicz, rzecznik PKP w przyszłym roku PKP zamierza zakończyć modernizację kolejnych 23 dworców, a także uporać się z inwestycjami związanymi z poprawą bezpieczeństwa na dworcach Warszawskiego Węzła Kolejowego oraz poprawą estetyki na stołecznym Dworcu Centralnym .

Powstanie nowy dworzec Warszawa Zachodnia. Nowy dworzec szykuje także kolej w Bydgoszczy.

W trzecim kwartale 2014 r. zacznie się modernizacja dworca w Gliwicach, a w drugim kwartale zakończy się modernizacja dworców w Rumii i w Opolu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • chory na raka nerki, 2014-04-08 11:43:05

    A co z przepięknymi poniemieckimi dworcami kolejowymi w Trzebiatowie k/Gryfic, Runowie Pomorskim k/Łobza, Pyrzycach i innych miejscowościach, które Marszałek Zachodniopomorski, doprowadził do opłakanego stanu ???