PARTNER PORTALU
 • BGK

Milion na biogazownie rolnicze

 • Patrycja Batóg    5 sierpnia 2010 - 12:39

Milion złotych na preferencyjne pożyczki przeznaczył Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie dla tych, którzy zdecydują się na budowę rolniczych biogazowi.
Konkurs dotyczy realizacji dokumentacji niezbędnej do uzyskania pozwolenia na budowę dla biogazowni o mocy do 0,4 MWe, które będą wykorzystywały jako wsad do produkcji biogazu produkty pochodzenia rolniczego, tj. obornik, gnojowicę, kiszonki.

Dofinansowanie w formie preferencyjnej pożyczki można otrzymać do 80 proc. kosztów, jednak nie więcej niż do kwoty 150 tys. zł dla jednego beneficjenta. O pożyczkę mogą starać się m.in. osoby fizyczne będące rolnikami, tj. prowadzące działalność rolniczą i płacące podatek rolny, grupy producenckie rolników, a także jednostki samorządu terytorialnego.

Celem konkursu „Biogazownie rolnicze” jest wsparcie rozwoju mniejszych i bardziej dostępnych instalacji biogazowni w województwie warmińsko-mazurskim, opartych wyłącznie o surowce pochodzące z działalności rolniczej, a tym samym zaktywizowanie rolników i małych podmiotów działających na terenie województwa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • klawóz, 2010-08-08 05:08:25

  można się domyślić że chodzi o instalacje dojcze & franch--bo naszych firm nie stać na llapówki [a poza tym od swoich nie biorą{ patrz punkt 1}]--wyda się ===znam prostrze i tańsze sposoby. ===pozdrawiam == -----------------------------wynalazca XXIw ========p.s.wasi kileżży mają [w od...różnieniu od gienerałów troszeczkę zdrowego rozsądkóó--i instynkt szmozachowawczy -----bo wiedzą że ja powiniem żyć inaczeyy oni też zginą A WY WADZA nie sądzę.  rozwiń
 • Bozena Rainczuk, 2010-08-06 13:57:27

  @autoidea Konkurs dotyczy realizacji dokumentacji niezbędnej do uzyskania pozwolenia na budowę dla biogazowni o mocy do 0,4 MWe, a nie budowy biogazowni.
 • autoidea, 2010-08-05 15:21:19

  150 tysiecy na biogazownie ? Wystarczy na maks. 10 kW ! Po co ten cyrk ? I tak nikt w rozsadek gospodarski wladz juz nie wierzy.