PARTNER PORTALU
  • BGK

Milion samochodów elektrycznych w Polsce? Tchórzewski: Za 10 lat

  • aw/PAP    7 czerwca 2016 - 11:01
Milion samochodów elektrycznych w Polsce? Tchórzewski: Za 10 lat

Mamy szanse, by za 10 lat mieć milion samochodów elektrycznych w Polsce (fot. twitter/ME)

Mamy szanse, by za 10 lat mieć milion samochodów elektrycznych w Polsce, a nasze spółki energetyczne miały 2 miliardy zł przychodów z tego tytułu - mówił minister energii Krzysztof Tchórzewski, otwierając we wtorek (7 czerwca) konferencję "W kierunku elektromobilności".
W odbywającej się na Politechnice Warszawskiej konferencji "W kierunku elektromobilności - prezentacja założeń Planu Rozwoju Elektromobilności w Polsce" bierze udział m.in. minister energii oraz wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki.

Tchórzewski podkreślał, że "za 10 lat chcielibyśmy mieć milion samochodów elektrycznych w naszych miastach". "Takich samochodów, które wystarczą do tego, by zawieźć dzieci do szkoły i przedszkola, pojechać na zakupy, załatwić wszystkie sprawy, które w tej chwili załatwiamy samochodami napędzanymi paliwem" - mówił.

Czytaj też: Bez tego elektromobilność i auta elektryczne nie mają szans

Według ministra, "jak odpowiemy dobrze na te wyzwania, otrzymamy możliwość redukcji zanieczyszczeń".

Przywołał m.in. badania sprzed 4 lat, przeprowadzone w największych miastach, z których wynika, że liczba samochodów na rodzinę zbliża się do trzech, z czego dwa samochody "nie wyjeżdżają z miasta".

Tchórzewski przekonywał też, że nasi naukowcy znani byli zawsze z "działań nowatorskich", że "jednym skokiem potrafili pokonywać dwa, trzy piętra". "Teraz też jest takie oczekiwanie" - zaznaczył.

Największym wyzwaniem na świecie jest bowiem, według ministra, "poszukanie innej metody magazynowania energii". "Ten wyścig wygra ten, któremu w głowie się narodzi pomysł" - powiedział Tchórzewski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • podglądowiec, 2016-06-07 11:44:30

    Ale POkrętacze z Petrodolarkiem i KOD-em zrobią rebelię i wszystkie plany obecnego rządu diabli wezmą. Na szczęście, nie wszyscy muszą podzielać mój pogląd.