Miliony na lepszą wodę Szczecinie

  • GK/zwik.szczecin.pl
  • 10-11-2011
  • drukuj
Projekt „Poprawa jakości wody w Szczecinie – Etap II” dostał dofinansowanie unijne w ramach programu operacyjnego infrastruktura i środowisko.
Miliony na lepszą wodę Szczecinie
Wartość projektu to ponad 26 mln zł, w tym unijne dofinansowanie wyniosło 13 mln 105 tys. zł. Projekt dotyczy budowy kanalizacji sanitarnej (16 km) i modernizacji sieci wodociągowej (13,5 km). Zaczęto go realizować już w 2007, a zostanie zakończony w połowie 2012.

W efekcie zakończonych prac ponad 1400 mieszkańców Szczecina uzyska możliwość podłączenia się do nowoczesnej kanalizacji sanitarnej. To mieszkańcy zarówno Prawobrzeża (Podjuchy, Żydowce) jak i Lewobrzeża (Bezrzecze, Golęcin, Ustowo). Łącznie nową sieć zyska kilkadziesiąt szczecińskich ulic. Ścieki popłyną do nowozbudowanych (Pomorzany) lub zmodernizowanych (Zdroje) oczyszczalni, zapewniając im większą przepustowość.

Dzięki temu można będzie zlikwidować lokalne małe oczyszczalnie: przy ul Dziennikarskiej i przy ul. Ustowskiej, których możliwość odbioru i oczyszczania ścieków była na wyczerpaniu. Unijne dofinansowanie pozwoli ZWiK wykonać inwestycje zgodne z unijnymi dyrektywami dotyczącymi ochrony środowiska, bez podwyższania z tego tytułu opłat za dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE