PARTNER PORTALU
  • BGK

Miliony na modernizację sieci ciepłowniczych

  • wnp.pl (Dariusz Ciepiela)    16 września 2011 - 10:00
Miliony na modernizację sieci ciepłowniczych

Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Legnicy zawarło umowę z NFOŚiGW na 17 mln zł dofinansowania ze środków UE na modernizację sieci ciepłowniczych w Lubinie, Legnicy i Głogowie.
Całkowita wartość projektu to ponad 41 mln złotych.

Dofinansowanie zostało udzielone w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko z działania 9.2 „Efektywna dystrybucja energii”.

– Projekt zakłada przebudowę sieci rozdzielczej i przyłączy oraz wymianę izolacji sieci magistralnych w systemie ciepłowniczym Legnicy, Lubina i Głogowa o łącznej długości 19,418 km oraz modernizację węzłów cieplnych w systemie ciepłowniczym Legnicy i Lubina w ilości 124 szt. Realizacja projektu zapewni uzyskanie istotnych efektów energetycznych i ekologicznych, do których należy m.in. oszczędność energii i uniknięcie emisji dwutlenku węgla do atmosfery – informuje spółka.

Projekt realizowany jest w latach 2007-2014 na łączną planowaną kwotę – 41 275075,43 zł brutto. Wysokość dofinansowania to 17 201 760,03 zł.

Zakończenie realizacji pełnego zakresu rzeczowego projektu zaplanowano na rok 2014. Inwestycyjne przedsięwzięcie wpłynie w znaczący sposób poprawę bezpieczeństwa dostaw ciepła do odbiorców WPEC, a w konsekwencji na ograniczenie awarii na sieciach ciepłowniczych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: