PARTNER PORTALU
  • BGK

Miliony z Unii na stację segregacji odpadów

  • GK/www.ostroleka.pl    11 czerwca 2012 - 12:20
Miliony z Unii na stację segregacji odpadów

Ostrołęka dostanie ponad 25 mln zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na budowę stacji segregacji odpadów.




Mazowiecka Jednostka Wdrażania Projektów Unijnych poinformowała prezydenta Janusza Kotowskiego, że projekt budowy Stacji Segregacji Odpadów Komunalnych w Ostrołęce otrzymał pozytywną ocenę merytoryczną i został zatwierdzony do wdrożenia przez Zarząd Województwa Mazowieckiego.

W ciągu kilku tygodni podpisana zostanie ostateczna umowa o dofinansowanie projektu.

Początkowo wartość stacji wyceniono na 25 mln zł, z czego ponad 8,5 mln zł miały stanowić dotacje unijne. Jednak w wyniku zmiany wymogów ekologicznych oraz zastosowanej technologii najnowszej generacji koszt inwestycji przekroczył 44 mln zł.

Wtedy to prezydent Ostrołęki rozpoczął rozmowy z zarządem województwa, by unijny wkład (oceniany na 40 proc. wartości stacji segregacji) podnieść do wysokości realnej wartości kosztów inwestycji.

Wnioski Ostrołęki zostały przychylnie rozpatrzone i tym samym łączna dotacja z EFRR przyznana na budowę stacji segregacji wyniesie 25,677,025 złotych.

Decyzja zamyka procedurę ubiegania się o unijne dotacje i przybliża ostateczny termin rozpoczęcia inwestycji niezbędnej miastu i regionowi, by spełnić unijne normy „śmieciowe”, które zaczną obowiązywać od 2014 roku.

Ostrołęka będzie wtedy jednym z kilkunastu miejsc zagospodarowywania odpadów na terenie Mazowsza, zgodnie z wojewódzkim planem gospodarki odpadami. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!




REKLAMA




×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.