PARTNER PORTALU
  • BGK

Mimo śniegu ulice w Krakowie są czarne

  • GK    11 grudnia 2012 - 10:56
Mimo śniegu ulice w Krakowie są czarne

Mimo że od kilku dni w Krakowie nieprzerwanie sypie śnieg, większość ulic jest czarnych i nie ma większych problemów z komunikacją zbiorową. Synoptycy przewidują, że opady będą zanikać.
Jak informuje krakowski magistrat, w nocy z 10 na 11 grudnia na drogach pracowało 90 jednostek. Większość skierowano na główne ciągi komunikacyjne oraz trasy, po których kursuje komunikacja zbiorowa. 30 jednostek pracowało na drogach osiedlowych. Aby utrzymać dobre warunki drogowe w ciągu nocy zużyto ponad 170 ton soli oraz około 7 ton piasku.

Dzięki temu nie odnotowano żadnych przerw w komunikacji zbiorowej. Drogi w Krakowie są czarne, mokre i przejezdne. W gotowości pozostaje 30 jednostek sprzętowych, w tym sprzęt solarki, piaskarki i ciągniki do utrzymania chodników.

Magistrat przypomina, że problemy związane z zimowym utrzymaniem dróg można zgłaszać pod numery: 12 64 62 361, fax. 12 64 62 360, a także na adres email: zima@mpo.krakow.pl. Główna dyspozytornia Akcji Zima działa przy ulicy Nowohuckiej 1 w Krakowie, na terenie bazy MPO.

Urzędnicy przypominają właścicielom i zarządcom nieruchomości o obowiązku niezwłocznego usunięcia sopli w miejscach, gdzie stanowią one zagrożenie dla pieszych. Właściciele i zarządcy nie powinni też zapominać o odśnieżaniu chodników.

Zgodnie z przepisami ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz regulaminem w sprawie utrzymania czystości i porządku na terenie gminy miejskiej Kraków, właściciele nieruchomości zobowiązani są do uprzątania błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z części nieruchomości udostępnionej do użytku publicznego oraz chodnika położonego bezpośrednio przy granicy nieruchomości.

Błoto, śnieg i lód należy pryzmować na chodniku przy krawędzi jezdni, z zachowaniem minimum 1 m od pnia drzewa, w sposób nie utrudniający ruchu pieszych i pojazdów. Inne zanieczyszczenia należy umieszczać w stosownych pojemnikach.

Właściciel nieruchomości zobowiązany jest także do niezwłocznego usuwania z budynków i ich części oraz urządzeń infrastruktury technicznej sopli i nawisów śniegu stwarzających zagrożenie dla przechodniów, a także do oznakowania w sposób widoczny tego miejsca.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.