PARTNER PORTALU
  • BGK

Minister skarbu oddał port władzom Helu

  • Przegląd prasy/Dziennik Bałtycki    6 listopada 2010 - 08:21
Minister skarbu oddał port władzom Helu

Teraz helscy samorządowcy będą decydować, jaka ma być przyszłość portu rybackiego i jak ma się on rozwijać. Ogromnej wartości teren rząd przekazał za darmo we władanie gminie
Helscy samorządowcy podpisali w Warszawie umowę z ministrem skarbu Aleksandrem Gradem. Na jej mocy miasto przejęło za darmo wszystkie, warte 42 mln zł udziały w spółce Zarząd Portu Morskiego Hel Koga sp. z o.o. W ten sposób stało się właścicielem spółki, która jest właścicielem terenów i infrastruktury portowej, a więc pośrednio miasto włada teraz portem – informuje „Dziennik Bałtycki”

Samorządowcy zabiegali o to od kilku lat. Jak tłumaczą, teraz będą mogli na dobre zintegrować port z miastem i zadbać o równomierny rozwój aglomeracji.

Zgodnie z podpisanym w Ministerstwie Skarbu Państwa porozumieniem w ciągu najbliższego pół roku Rada Miasta Helu ma uchwalić plan rozwoju swojego portu.

Dzięki rosnącej popularności miasta helski port, zwłaszcza w sezonie letnim, zdecydowanie ożywa. Od kilku lat w okresie od maja do września czynne są tu codzienne połączenia tramwajami wodnymi z Gdańskiem, Gdynią i Sopotem – pisze „Dziennik Bałtycki”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.