PARTNER PORTALU
 • BGK

Ministerstwo namawia do segregacji odpadów

 • GK    23 września 2011 - 08:40
Ministerstwo namawia do segregacji odpadów

3 października 2011 r. rusza nowa odsłona kampanii „.Nie zaśmiecaj swojego sumienia”.
Kampania będzie kontynuacją zeszłorocznej „Nie zaśmiecaj swojego sumienia” i tym razem będzie podkreślać praktyczne aspekty segregacji odpadów w każdym z województw Polski.
 
W 2010 r. Ministerstwo Środowiska zainicjowało kampanię pod hasłem „Nie zaśmiecaj swojego sumienia”. Główną ideą kampanii było przekonanie grupy docelowej o ich osobistej odpowiedzialności za nieekologiczne działania i przekształcenie powszechnego przekonania „a niby co ja mogę z tym zrobić?”, w „to ja osobiście za to odpowiadam!”.

Kampania zaowocowała znacznym wzrostem świadomości ekologicznej wśród społeczeństwa, co jednak nie do końca przełożyło się na szczegółową wiedzę na temat poszczególnych aspektów ekologicznego gospodarowania odpadami. Dlatego Ministerstwo Środowiska zdecydowało się przeprowadzić kolejną, tym razem pogłębioną informacyjnie kampanię prasową, dzięki której odbiorcy uzupełnią swoją wiedzę o praktyczne aspekty segregacji.

Będą m.in. rozdawane pudełka, które każdy będzie mógł złożyć sam i przechowywać w nim zużyte baterie.Dodatkowo we wszystkich województwach pojawią się śmieciarki obrandowane hasłem kampanii. Mają wyjaśnić jedną z największych zagadek ekologicznych, czyli: „Po co segregować, skoro i tak śmieciarki wszystkie śmieci mieszają”. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (4)

 • Klon-R, 2011-09-23 21:26:42

  Ministerstwo środowiska namawia do selektywnej zbiórki odpadów - ale finansuje te projekty w których maszyny bełtają mieszankę - i nikt od mieszkańców nie wymaga selektywnej zbiórki odpadów... Ministerstwo cierpi na schizofrenię....
 • Al Cap, 2011-09-23 21:11:05

  W ministerstwie środowiska będą rżnąć głupa, że przedsiębiorcom lepiej jest mieszać w wymieszanych - niż mieć czyściutkie frakcje - bo wiadomo, że śmieciowa mafia bardzo lubi jak coś śmierdzi... Przypomnijcie sobie Ojca Chrzestnego i te zgniłe ryby...
 • ekolog, 2011-09-23 08:55:12

  Ważna inicjatywa