Ministerstwo zrezygnowało z usług ekspertów od śmieci

Ministerstwo Środowiska zrezygnowało z usług ekspertów, którzy udzielali porad prawnych w zakresie nowej ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
Ministerstwo zrezygnowało z usług ekspertów od śmieci

Ministerstwo Środowiska podziękowało wszystkim za współpracę i poinformowało, że odpowiedzi na pytania przesłane do końca 2012 roku będą sukcesywnie wysyłane do nadawców.

- Oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Środowiska są odpowiedzi ekspertów, które po akceptacji ministerstwa są wysyłane do samorządów, natomiast opinie i interpretacje przedstawiane przez ekspertów poza korespondencją wysyłaną przez MŚ są opiniami samych ekspertów, które nie zawsze są zbieżne ze stanowiskiem resortu - czytamy na stronie.

Czytaj też: Chcą przesunięcia terminu składania sprawozdań ws. odpadów

Eksperci doradzali gminom w sprawach dotyczących m.in. przetargów, naliczania opłaty śmieciowej i wyboru technologii przetwarzania odpadów od maja 2012 r. W ciągu 8 miesięcy udzielili 407 odpowiedzi na e-maile gmin, zawierające często po kilkanaście pytań.

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

Co do niedożywionych dzieci - w wieku 5-9 jest w Polsce 1,8 mln czyli wg Monty Phyton ok 40 % jest niedożywionych.
Ponad 15 % ma nadwagę!
Czyli tylko niecałe 50 % jest normalnie odżywiana!

Jakaś totalna bzdura... Monty Phyton stań przed szkołą, dowolnie wybraną i patrz u
...ważnie, zanim powtórzysz jaką głupotę.

Myślenie ponoć nie boli...ale jak widać nie wszystkich
rozwiń

997, 2013-02-25 22:43:42 odpowiedz

No właśnie prawo było w II Rzeczpospolitej ale mamy teraz III - dlatego nic nie grozi sygnatariuszom tego paktu o którym mowa niżej... Około 800 tys. dzieci z klas 1-3 w Polsce jest niedożywionych... Sytuacja się nie poprawia od kilku lat... W UE gorzej jest tylko w Rumunii i Bułgarii... Dziwna ta... kraj - jak mawiał Zulu Gula... rozwiń

Monty Phyton, 2013-02-25 21:47:39 odpowiedz

Ustawa
z dnia 18 marca 1921 roku
o zwalczaniu przestępstw z chęci zysku, popełnionych przez
urzędników.

Art 1. Urzędnik, winny popełnienia w związku z urzędowaniemi z pogwałceniem obowiązków urzędowych lub służbowych:
1. kr
...adzieży lub przywłaszczenia (sprzeniewierzenia), albo udziału w tychże(art.51 k.k. ros. z r. 1903, § 5 austr. u. k. z r. 1852, §§ 47-49 niem. k. k. z r.1671), jeśli mienie skradzione lub przywłaszczon (sprzeniewierzone) było mu dostępne lub powierzone z powodu służby lub stanowiska służbowego: Z oszustwa lub udziału w niem (art. 51 k. k. ros. z r. 1903, §5 austr. u. k. z r.1852, §§ 47-49 niem. k.k. z r. 1871), jeśli oszustwo popełniono w ten sposób, że winny w zamiarze osiągnięcia dla siebie lub osoby trzeciej nieprawnej korzyści majątkowej wyrządzili innemu szkodę majątkową przez wprowadzenie w błąd lub utrzymywanie w błędzie za pomocą przedstawienia okoliczności fałszywych, albo przekręcenia lub ukrywania prawdziwych , będzie karany śmiercią przez rozstrzelanie. "

itd

Prawo było? Bylo
rozwiń

prawo, 2013-02-25 21:27:15 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE