PARTNER PORTALU
  • BGK

Młodzież uczy się segregacji śmieci w Legnicy

  • Legniczanin.pl    4 października 2013 - 14:31
Młodzież uczy się segregacji śmieci w Legnicy

W Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów (PSZOK) przy ul. Rzeszotarskiej w Legnicy, odbyły się pierwsze zajęcia z grupami młodzieży szkolnej na temat nowych zasad selektywnej zbiórki odpadów.
Uczniowie dowiedzieli się także o funkcjonowaniu PSZOK i Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK), o sposobach zagospodarowania odpadów i ich odzysku, recyklingu oraz o tym, jak te zasady są realizowane w naszym mieście. Mieli także możliwość prześledzić drogę odpadów od miejsca ich wytworzenia aż do zagospodarowania.

Czytaj też: Jak gminy uszczelniają gospodarkę odpadami?

Inicjatorem tych spotkań, które będą miały charakter cykliczny, jest Biuro Gospodarowania Odpadami Komunalnymi Urzędu Miasta Legnicy.

Jeszcze w sierpniu pracownicy Biura zaprosili szkoły wzięcia udziału w zajęciach. Zgłosiło się 17 placówek.  Każdego miesiąca w zajęciach będą uczestniczyły dwie około trzydziestoosobowe grupy. 

W tym programie bierze również udział Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Spółka zadeklarowała, że jej pracownicy będą dwa razy w miesiącu prowadzili zajęcia dla młodszych dzieci w przedszkolach i szkołach podstawowych. Będą podczas nich omawiane, w bardzo atrakcyjnej formie, zasady gospodarki odpadami, segregacja śmieci i korzyści z tego wynikające. Takie zajęcia pracownicy LPGK prowadzą już od kilku lat.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.