PARTNER PORTALU
  • BGK

Mniej kursów PR w łódzkim

  • PAP    9 grudnia 2011 - 15:37
Mniej kursów PR w łódzkim

W związku ze zmianą rozkładu jazdy pociągów od 11 grudnia, w Łódzkiem na tory wyjeżdżać będzie 214 składów spółki Przewozy Regionalne, czyli o 20 mniej na dobę niż dotychczas. Zdaniem przewoźnika wprowadzone zmiany nie powinny skomplikować życia pasażerom.
Naczelnik wydziału marketingu łódzkiego zakładu Przewozy Regionalne Iwona Jędrychowska wyjaśniła, że zmniejszenie liczby kursujących pociągów jest m.in. wynikiem wydłużenia tras niektórych składów. Np. zamiast dwóch pociągów kursujących na trasie Łódź-Koluszki i Koluszki-Skierniewice będzie jeden, który przewiezie pasażerów bezpośrednio z Łodzi do Skierniewic.

Najwięcej kolejowych połączeń straci Zgierz. To efekt tego, że cztery z pociągów jeżdżących na trasie Łódź Kaliska-Warszawa Wschodnia (i z powrotem) będą teraz omijały to miasto, co skróci całkowity czas podróży między stacją początkową i końcową. Trzy połączenia znikną z trasy Zduńska Wola-Sieradz. To z kolei efekt remontu wiaduktu na Warcie.

W nowym rozkładzie jazdy pojawi się natomiast kilka nowych połączeń. Od poniedziałku do soboty z Łodzi Kaliskiej będzie można pojechać do Kłodzka. Z kolei w piątek i w niedzielę na łódzki dworzec będą przyjeżdżały pociągi z położonego w pobliżu Kłodzka Międzylesia.

"To takie trochę nietypowe, bo jednokierunkowe połączenia. Pozwolą one jednak mieszkańcom naszego regionu bezpośrednio dojechać lub wrócić z okolic Kotliny Kłodzkiej" - powiedziała PAP Jędrychowska.

Mieszkańcy regionu łódzkiego w nowym rozkładzie jazdy znajdą też kilka dalekobieżnych pociągów o wydłużonych trasach. Wśród nich jest m.in. "Reymont", który będzie teraz jeździł na trasie Łódź-Przemyśl (do tej pory Kraków-Łódź). Zupełnie nowym połączeniem będzie, zatrzymujący się m.in. w Łowiczu i Kutnie, pociąg jeżdżący na trasie Białystok-Międzylesie.

Obsługiwane przez spółkę PKP Intercity pociągi TLK kursujące na trasie Łódź-Warszawa-Łódź będą jeździły do i ze stacji Łódź Kaliska, z postojami na stacji Łódź Chojny. Ze względu na duże natężenie ruchu w obrębie łódzkiego węzła kolejowego część z nich będzie kursowała przez stację towarową Łódź Olechów, z pominięciem stacji Łódź Widzew. Pociąg "Łodzianin" na trasie Łódź-Warszawa-Łódź będzie kursował bez zatrzymywania na stacjach pośrednich. TLK uruchomi również nowe bezpośrednie połączenie Łodzi z Lublinem.

O zmianach w rozkładzie jazdy pociągów pasażerowie na łódzkich dworcach są już informowani m.in. za pośrednictwem plakatów i ulotek informacyjnych oraz komunikatów megafonowych. Na stacjach Łódź Kaliska i Łódź Widzew uruchomiono też dodatkowe punkty informacyjne. Szczegółowe informacje o zmianach w rozkładzie można również znaleźć na stronie internetowej www.przewozyregionalne.pl

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.