PARTNER PORTALU
  • BGK

Mniej pociągów na trasie Tychy-Sosnowiec

  • PAP    18 października 2012 - 18:33
Mniej pociągów na trasie Tychy-Sosnowiec

Od najbliższej soboty do 8 grudnia będzie mniej pociągów na trasie z Tychów, przez Katowice, do Sosnowca. Powodem jest modernizacja peronu na stacji kolejowej w Tychach. W dni robocze liczba połączeń będzie ograniczona o dziesięć, w weekendy o osiem.
"Odwołanie części połączeń jest konieczne, by przeprowadzić gruntowną modernizację peronu. Długo negocjowaliśmy z Przewozami Regionalnymi nowy rozkłady jazdy, tak by w jak najmniejszym stopniu utrudniał on naszym mieszkańcom dojazd do pracy" - poinformował w czwartek wiceprezydent Tychów Mieczysław Podmokły.

Kosztem ponad 1,3 mln zł peron głównego tyskiego dworca przejdzie gruntowną modernizację m.in. zostanie zamontowana nowa wiata, powstanie też zadaszenie nad schodami prowadzącymi do tunelu pod torowiskiem. Naprawiona będzie nawierzchnia peronów i schody. Inwestycję sfinansuje głównie samorząd, który przeznaczył na to 1 mln zł; pozostałą część dołoży PKP. Wcześniej samorząd z własnych środków wyremontował tyski dworzec.

Prace związane z modernizacją peronu ruszają w sobotę. Wtedy też wejdą w życie zmiany w rozkładzie jazdy na trasie Tychy Lodowisko - Katowice - Sosnowiec Główny. W dni robocze z rozkładu zniknie 10 z 64 pociągów, a w weekendy 8 z 36.

W godzinach porannych, gdy większość pasażerów jedzie do pracy i szkoły, oraz w godzinach popołudniowego szczytu, w rozkładzie nic się nie zmieni.

Pierwszy odwołany pociąg z Tychów przez Katowice w stronę Sosnowca miał odjechać o 8:39, kolejne o 10:39 i 11:39. Z rozkładu jazdy znikną też pociągi odjeżdżające ze stacji Tychy Lodowisko o 18:09 i 19:39. Z Sosnowca do Tychów nie pojadą pociągi o godzinie 7:37, 10:37, 17:08 i 18:37 oraz jeden, który z Sosnowca wyjeżdża o 9:37 i kończy swój bieg w Katowicach, a nie w Tychach.

W dni wolne z Tychów do Sosnowca nie pojadą pociągi o 5:09, 13:39, 18:09, 20:29, a w odwrotnym kierunku - do Tychów - pasażerowie nie pojadą pociągami o 6:08, 14:37, 19:07 oraz z Katowic do stacji Tychy Lodowisko o 5:23. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.