PARTNER PORTALU
  • BGK

Mniej za śmieci w Radomiu

  • PAP    5 listopada 2013 - 07:37
Mniej za śmieci w Radomiu

Od lutego 2014 r. mieszkańcy Radomia zapłacą mniej za odbiór śmieci - zdecydowali w poniedziałek radomscy radni. Na zmianach najbardziej skorzystają segregujący śmieci mieszkańcy budynków wielorodzinnych.
Nie zmienią się stawki za odbiór odpadów niesegregowanych. Mniej o 2 do 8 zł miesięcznie zapłacą natomiast mieszkańcy, którzy segregują śmieci. Władze Radomia chcą w ten sposób zachęcać do selektywnej zbiórki odpadów.

Teraz w Radomiu opłaty za odbiór śmieci zależą od metrażu mieszkania i od tego, czy mieszkańcy segregują odpady. Władze miasta chcą wprowadzić dodatkowo inne stawki dla segregujących odpady mieszkańców domków jednorodzinnych i budynków wielorodzinnych.

Czytaj też: Kara dla 17 gmin za brak przetargu śmieciowego

W przypadku mieszkania o powierzchni przekraczającej 30 m kw., jednak nie większej niż 70 m kw., zamiast 30 zł miesięcznie opłata wynosiłaby 24 zł (budynki wielorodzinne) i 28 zł (budynki jednorodzinne). W przypadku gospodarstwa domowego zajmującego lokal mieszkalny o powierzchni przekraczającej 70 m kw., zamiast 40 zł mieszkańcy płaciliby 32 zł (budynki wielorodzinne) i 38 zł (domki jednorodzinne). Zmianie nie ulegnie natomiast opłata w wysokości 18 zł w przypadku mieszkań o metrażu do 30 m kw.

Stawki za odbiór śmieci niesegregowanych nadal mają wynosić od 24 do 50 zł, w zależności od wielkości lokalu mieszkalnego.

W związku ze zmianami stawek mieszkańcy po raz drugi będą musieli złożyć w magistracie deklaracje dotyczące odbioru śmieci.

Obniżka opłat będzie możliwa, ponieważ okazało się, że koszty odbioru śmieci są niższe niż zakładano w momencie wprowadzania nowego systemu. Chodzi m.in. o wysokość stawek ustalonych w przetargach na wybór firm odbierających od mieszkańców odpady.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.