PARTNER PORTALU
  • BGK

Moda na dwa kółka: Polacy coraz częściej korzystają z rowerów

  • PAP/AT    24 stycznia 2017 - 06:56
Moda na dwa kółka: Polacy coraz częściej korzystają z rowerów
Zapotrzebowanie na pracę cudzoziemców w Polsce wzrosło (fot.pixabay.com)

O śnieżnych zimach trwających od listopada do marca można ostatnio pomarzyć. Polacy coraz częściej poruszają się więc rowerami.
Polacy coraz więcej wydają na dwa kółka napędzane nogami. Branża ma się więc całkiem nieźle, a na wolnym rynku niezależne sklepy wygryzają markety - pisze "Puls Biznesu".

Przedstawiciele firm handlujących rowerami podkreślają, że maleje znaczenie bicykla wyłącznie jako środka transportu, a rośnie jako elementu zdrowego stylu życia. Przybywa też ścieżek rowerowych.

Na to nakładają się zmiany klimatyczne. O śnieżnych zimach trwających od listopada do marca można ostatnio pomarzyć. Dwa kółka potrafią więc zastąpić dwie deski.

Czytaj też: Rowery miejskie nie wszędzie "chwyciły"

Sześciu na dziesięciu Polaków po nowy jednoślad idzie do sklepu specjalizującego się w ich sprzedaży - niezależnego lub będącego częścią kilkusklepowej sieci. Badania Polskiego Stowarzyszenia Rowerowego (PSR) wskazują, że wielobranżowe supermarkety jako kanał sprzedaży praktycznie już się nie liczą. Stopniowo rośnie udział specjalistycznych komisów w sprzedaży rowerów używanych. W handlu z drugiej ręki dominują transakcje prywatne.

Z badań PSR i obserwacji handlowców wynika, że wśród nowych rowerów najczęściej znajdują nabywców te w cenach 2-3,6 tys. zł. Wszyscy potwierdzają, że z roku na rok wartość ta rośnie. To właśnie przyczynek do rozwoju usług serwisowych - pisze "PB".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.