PARTNER PORTALU
  • BGK

Modernizacja i rozbudowa Oczyszczalni Ścieków w Wadowicach zakończona

  • RAF    28 października 2009 - 14:39

Nakładem ponad siedmiu milionów euro zakończono modernizację i rozbudowę Oczyszczalni Ścieków w Wadowicach zrealizowane w ramach projektu "Gospodarka wodno-ściekowa na terenie aglomeracji wadowickiej".
Modernizacja i rozbudowa Oczyszczalni Ścieków w Wadowicach zakończona - Dzięki inwestycji Oczyszczalnia Ścieków w Wadowicach jest jednym z większych i nowocześniejszych tego typu obiektów w regionie. Ponadto oczyszczalnia wykorzysta do ogrzewania własnych pomieszczeń wytworzony w wyniku fermentacji biogaz, co ograniczy koszty funkcjonowania oczyszczalni i sprawi, iż jej działalność będzie jeszcze bardziej ekologiczna – mówi Andrzej Smaga, prezes Wadowickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

W ramach projektu zmodernizowano m.in. budynek krat, główną pompownię ścieków, ciąg oczyszczania ścieków i przeróbki osadów, sieci technologiczne oraz obiekty gospodarki energetycznej. Ponadto na oczyszczalni ścieków wybudowano stację zlewczą ścieków dowożonych, osadniki wstępne, reaktory biologiczne, osadniki wtórne oraz obiekty gospodarki osadowej i biogazowej.

Projekt modernizacji i rozbudowy wadowickiej oczyszczalni rozpoczął się w czerwcu 2007 roku. Był to pierwszy z czterech kontraktów budowlanych realizowanych w ramach największej inwestycji aglomeracji wadowickiej. Wykonawcą robót budowlanych na oczyszczalni było konsorcjum firm P.P.U.H. „WOLIMEX, „AKTYN” Sp. z o.o oraz P.B.P. „EKOSYSTEM” Sp. z o.o.

Projekt „Gospodarka wodno-ściekowa na terenie aglomeracji wadowickiej” jest współfinansowany przez Europejski Fundusz Spójności. Wartość wszystkich czterech inwestycji wchodzących w jego skład to ponad 17 mln euro, z czego 85 procent pokrywają fundusze unijne.
 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.