PARTNER PORTALU
  • BGK

Modernizacja instalacji grzewczej zatrzyma ciepło i obniży rachunki

  • Newseria.pl    21 października 2014 - 09:01
Modernizacja instalacji grzewczej zatrzyma ciepło i obniży rachunki

Dzięki wymianie instalacji grzewczej właściciele domów mogą nie tylko skuteczniej ogrzać swój lokal, lecz także obniżyć miesięczne rachunki. Pozytywne skutki takiej modernizacji najbardziej odczują mieszkańcy domów budowanych jeszcze w czasach PRL-u, tym bardziej że duża część takich budynków, o dużym metrażu, nigdy nie przeszła gruntownej modernizacji. Z tym problemem borykają się coraz częściej organizacje pożytku publicznego, które nie są w stanie samodzielnie sfinansować kosztownych remontów budynków.
Wiele domów, które powstały w latach 70. i 80., nie zostało odpowiednio ocieplonych; również systemy grzewcze zastosowane przy ich budowie nie są już wystarczająco sprawne, co powoduje znaczącą utratę ciepła. W efekcie mieszkańcy domów mimo ponoszenia wysokich kosztów ogrzewania nie są w stanie utrzymać w pomieszczeniach odpowiedniej temperatury. Sytuacja jest jeszcze poważniejsza, gdy większość lokatorów stanowią dzieci i zapewnienie im ciepła jest po prostu koniecznością.

Problem ten można rozwiązać poprzez modernizację lub wymianę istniejących urządzeń grzewczych. Wymaga to jednak sporych inwestycji, na które nie wszyscy mogą sobie pozwolić. Z takim problemem zmagało się Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce, któremu z pomocą przyszedł międzynarodowy producent nowoczesnych systemów grzewczych, firma Vaillant.

‒ Domy w Wiosce SOS w Biłgoraju były budowane jeszcze w latach 70., w związku z czym zamontowane w nich instalacje grzewcze są przestarzałe. Teraz dzięki współpracy z firmą Vaillant mogliśmy je wyremontować. Oczywiście jeszcze sporo wyzwań przed nami i cały czas potrzebujemy pomocy firmy, natomiast dzięki temu, że urządzenia zostały już wymienione, w domach jest po prostu cieplej – podkreśla Anna Choszcz-Sendrowska ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

Czytaj też:  Skargi na zakaz palenia węglem w Krakowie

Budowa kilkunastu domów dla Rodzin SOS  mieszkających w Biłgoraju, na Lubelszczyźnie, rozpoczęła się jeszcze w 1979 r.  SOS Wioska Dziecięca została oficjalnie otwarta w maju 1984 r., a w tym roku obchodziła 30-lecie swojego istnienia. Jest to najstarsza tego typu placówka w Polsce. Obecnie w jednorodzinnych domkach mieszka niemal 90 dzieci, których biologiczni rodzice mają odebrane bądź ograniczone prawa rodzicielskie.

Czytaj tez:  Gmina wykorzysta źródła geotermalne do ogrzania budynków

‒ Grupa Vaillant została partnerem Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w zakresie dostarczania energooszczędnych oraz przyjaznych dla środowiska technologii grzewczych. Polska jest jednym z wielu krajów, w których Vaillant zaangażował się w działania społeczne w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem – wyjaśnia Mariusz Stec, dyrektor marketingu Vaillant.

Z uwagi na wiek domów, biłgorajska wioska potrzebuje największych nakładów na modernizację. Skalę potrzeb dodatkowo potęguje fakt, że placówka na Lubelszczyźnie jest największą z działających w Polsce.

Nowoczesne systemy grzewcze zapewnią mieszkańcom Wioski ogrzewanie oraz ciepłą wodę użytkową przez cały rok. Nasze rozwiązania pozwolą również na ograniczenie comiesięcznych wydatków ponoszonych przez Wioskę na ogrzewanie i energię elektryczną. Zapewniamy również regularne przeglądy instalacji – mówi Anna Augustyniak, specjalista ds. marketingu w Vaillant.KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.