PARTNER PORTALU
  • BGK

Modernizacja linii tramwajowych w Gdańsku

  • lk    30 listopada 2010 - 16:47
Modernizacja linii tramwajowych w Gdańsku

Ponad 40 milionów złotych pochłonie przebudowa torów tramwajowych w Brzeźnie i w Nowym Porcie. Prace w Brzeźnie ruszyły we wtorek 30 listopada, czyli dzień po podpisaniu umowy z wykonawcą, którymi są konsorcjum Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury i Wakoz.
Prace na torach w Brzeźnie rozpoczną się wiosną przyszłego roku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z przyjętym harmonogramem obie przebudowy zakończą się jesienią przyszłego roku. 

To kolejny etap wdrażania w Gdańsku programu nazywanego Gdański Projekt Komunikacji Miejskiej etap III A. Tym razem zaplanowano trzy kolejne zadania: przebudowę torowisk w ul. Krasickiego od pętli Brzeźno do ul. Przemysłowej, przebudowę torowisk w ul. Rybołowców, Wolności i Strajku Dokerów, budowę układów sterowania zwrotnicami – Zwrotnica 2401 w Nowym Porcie.

Oddanie terenu inwestorowi wymusiło wprowadzenie zmian w komunikacji. W związku z nimi tramwaje linii 3 i 5 zamiast do Brzeźna i Nowego Portu, zostały skierowane do pętli Brzeźno Plaża (na końcu al. J. Hallera). Natomiast, pomiędzy Brzeźnem a Nowym Portem uruchomiono zastępczą linię autobusową T5.

Czytaj też:

Przetarg na pierwszą linię tramwajową w Płocku 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.