PARTNER PORTALU
 • BGK

Modernizacja oświetlenia w Wałbrzychu

 • GK    7 listopada 2012 - 13:22
Modernizacja oświetlenia w Wałbrzychu

Modernizacja oświetlenia miejskiego w Wałbrzychu wpływa na poprawę bezpieczeństwa, estetykę miasta oraz zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych – mówi prezydent miasta Roman Szełemej.
Do tej pory przeprowadzono modernizację ponad 530 punktów oświetleniowych za ok. 432 000zł. Do końca 2012 roku oraz na początku 2013 zostanie zmodernizowanych kolejnych 530 punktów oświetleniowych.

Łącznie koszt modernizacji wynosi ok. 1,5 miliona złotych. Spłata części inwestycji będzie dokonywana z oszczędności w zużyciu energii. Oszczędności w zakupie energii elektrycznej po przeprowadzonych inwestycjach wyniosą około 350.000,00 zł rocznie.

Ponadto prezydent Wałbrzycha zapowiada, że wpływy z mandatów straży miejskiej będą przeznaczane na poprawę bezpieczeństwa na wałbrzyskich drogach, poprzez inwestycje w oświetlenie miejskie.

Prowadzone są też testy urządzeń obniżających napięcie zasilania w porze nocnej oraz diodowych źródeł światła. W 2013 r. reduktory mocy zostaną zainstalowane na ulicach: Noworudzka, Świdnicka, 11 Listopada, Uczniowska, De'Gaulla, Wieniawskiego, Podwale. Zmniejszy to zużycie energii i zwiększy żywotność urządzeń oświetleniowych- mówi prezydent Roman Szełemej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • Henryk Borek-Prek, 2012-12-01 09:05:31

  Oglądałem ronda na wyspach brytyjskich.Koszt ich budowy bliski zeru.Na środku skrzyżowania wymalowane jest białe koło o średnicy ok.2 m a na dojazdach do skrzyżowania ustawione są znaki informujące o wjeżdzie na skrzyżowanie typu rondo.Porządku pilnują kamery a tam niestosowanie się do znaków naka...zu bardzo ale to bardzo sie nie opłaca.Proste prawda ?  rozwiń
 • Tempownik, 2012-11-24 09:49:58

  Już ja widziałem jak ta straż stoi i łowi na strefie. Teren W OGÓLE bez ludzi, szeroka droga przedzielona pasem zieleni, 70km/h i fotoradar. To ja przepraszam, ale czy tu naprawdę chodzi o bezpieczeństwo?
 • bomie, 2012-11-23 07:23:35

  Utrzymanie skrzyżowań ze światłami kosztuje, co już w trakcie budowy władze raczyły zauważyć, to dlaczego tam gdzie można nie buduje się rond??? Nerwy mnie ponoszą jak za moje m.in. pieniądze wciska nam się "kit", że tylko światła. Czy włodarze miasta jeżdżą tylko po Wałbrzychu i nie wiedz...ą jak mogą być zorganizowane skrzyżowania? A może ktoś ma w tym interes? bo koszty budowy świateł na pewno są wyższe niż ronda. Czy Panu Szełemejowi nie zależy na reelekcji?  rozwiń