PARTNER PORTALU
  • BGK

Modernizacja sieci ciepłowniczej w Lublinie

  • PAP    30 kwietnia 2013 - 13:16
Modernizacja sieci ciepłowniczej w Lublinie

Ponad 6 km sieci ciepłowniczej wymienione będzie w tym roku w Lublinie w ramach projektu dofinansowanego z funduszy unijnych.
Do końca 2014 r. zmodernizowanych ma być łącznie przeszło 22 km sieci. Modernizacja rur ciepłowniczych trwa w Lublinie od 2014 r., dotychczas wymieniono już ponad 11 km sieci. Prace przerwano na czas zimy.

„Roboty przewidziane na ten rok ruszą na początku maja. Wszystkie umowy z wykonawcami są już podpisane. Koszty prac w tym roku wyniosą ponad 9,3 mln zł brutto" - powiedziała Teresa Stępniak-Romanek z Lubelskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

W tym sezonie wymieniony będzie ponad półtorakilometrowy odcinek sieci na ul. Unickiej oraz kilkusetmetrowe fragmenty rur na ulicach: Lwowskiej, Grenadierów, Kruczkowskiego, Bursaki, Żywnego, Monte Cassino i Braci Wieniawskich.

W miejsce starych rur układane będą nowe, lepiej izolowane. Dzięki temu straty ciepła na zmodernizowanych odcinkach zmniejszą się o 60 proc., a o kilka procent spadnie zużycie wody. Nowe instalacje będą rzadziej ulegać awariom.

Modernizacja przyniesie zmniejszenie zużycia energii, a dzięki temu emisja dwutlenku węgla do atmosfery spadnie o 8 tys. ton rocznie - wyliczyli specjaliści z LPEC.

Cały projekt będzie kosztował 46,2 mln zł brutto, z czego 22,5 mln wyniesie dotacja z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.