PARTNER PORTALU
  • BGK

Modernizacja sieci wodociągowej w Krakowie

  • AW    24 czerwca 2015 - 07:47
Modernizacja sieci wodociągowej w Krakowie
Przerwa w dostawie wody potrwa od godz. 1:00 1 lipca do godz. 13:00 2 lipca (fot.pixabay,com)

1 i 2 lipca mieszkańcy Krakowa muszą uzbroić się w cierpliwość i zapasy wody. W tym czasie bowiem wodociągi przeprowadzać będą remonty. Dostępu do bieżącej wody pozbawionych będzie 40 tys. krakowian.
Jak informuje Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Krakowie, prace modernizacyjne obejmą jedna z głównych magistral rozprowadzających wodę dopływającą do Krakowa z Zakładu Uzdatniania Wody Raba zlokalizowanego w Dobczycach. Zakład ten produkuje wodę do około 60 proc. mieszkańców stolicy Małopolski.

Od jesieni 2014 r. w zakładzie działa instalacjia do dezynfekcji promieniami ultrafioletowymi, dzięki czemu podniesione zostało bezpieczeństwo bakteriologiczne wody. Kolejnym etapem dla poprawy bezpieczeństwa systemu zaopatrzenia w wodę są prace modernizacyjne na sieci, by zwiększyć sprawność systemu w razie awarii.

1-2 lipca prace na sieci i przerwa w dostawie wody

Zakres prac planowany na 1-2 lipca będzie obejmował:przebudowę budynku komory zasuw na magistrali o przekroju Ø 1200 mm wraz z infrastrukturą techniczną w rejonie ul. Szarych Szeregów, montaż dwóch przepustnic w przy ul. Zakopiańskiej i ul. Zawilej oraz montaż dwóch przepustnic w rejonie ul. Jugowickiej i ul. Marcika.

W związku z planowanymi pracami wystąpią przerwy w dostawie wody pomiędzy godziną pierwszą w nocy 1 lipca a trzynastą 2 lipca w regionach: os. Wróblowice, os. Swoszowice, os. Jugowice, os. Opatkowice, os. Kliny, os. Żywieckie, os. Kobierzyn, os. Skotniki, os. Sidzina oraz Gmina Mogilany - Libertów.

Na czas przerw w dostawie wody zostały wyznaczone zostały zastępcze punkty poboru wody na sieci wodociągowej.

Jak dodaje MPWIK, system sieci wodociągowej w Krakowie liczy obecnie ponad 2134 kilometrów. Oprócz sieci magistralnych i rozdzielczych są też zbiorniki wyrównawczo-zapasowe. Obecnie w Krakowie pracuje 11 zespołów zbiorników wodociągowych o łącznej pojemności ponad 276,2 tys. m³.

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • red., 2015-07-01 15:34:42

    Do kari: już wyjaśniamy - ten symbol oznacza przekrój, średnicę rury
  • kari, 2015-07-01 14:58:28

    Co to znaczy Ø ????? Jakies wytlumaczenie????