PARTNER PORTALU
  • BGK

Monitoring i czujniki wilgoci na wandali

  • Przegląd prasy/PAP/Życie Warszawy    27 czerwca 2011 - 06:33
Monitoring i czujniki wilgoci na wandali

Stołeczni drogowcy już wiedzą jak walczyć z przechodniami załatwiającymi się w windach przy kładkach i w przejściach.
Ogłosili pierwszy przetarg na nowe podnośniki z czujnikami wilgoci – ujawnia „Życie Warszawy”. Jak mówi rzecznik Zarządu Dróg Miejskich Adam Sobieraj, 18 lipca zostaną otwarte oferty na osiem dźwigów na rondzie Dmowskiego.

„Żeby dać odpór wandalom, będą wyposażone w monitoring i czujniki wilgoci” – zapowiada. Te ostatnie to efekt bezsilności drogowców w starciu z przechodniami, którzy zatrzymują podnośniki między poziomami i korzystają z nich jak z toalet.

ZDM wymyślił, że w razie „mokrego ataku” czujnik wyśle sygnał do ochrony patrolującej przejścia podziemne i do konserwatora dźwigów.

Jednocześnie z głośników rozlegnie się automatycznie ostrzeżenie, które ma zawstydzić siusiającego. „Braliśmy pod uwagę prosty komunikat: nie sikaj, ale chyba bardziej stosowny będzie: pozostaw windę w czystości – mówi Sobieraj.

Drogowcy przyznają, że montaż systemów przeciwko siusiającym w windach jest nie do pomyślenia w cywilizowanym kraju.

Ale koszt dewastacji osiągnął już w tym roku rekordową kwotę ponad 400 tys. zł. i w czerwcu ZDM wydał pieniądze zaplanowane na naprawę wind przez cały rok - pisze "Życie Warszawy".

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • mieszakniec, 2011-06-27 09:09:31

    Wstydzić się powinni włodarze miasta. Za zatrudnianie na stanowiskach dyrektorskich w takich urzędach jak ZDM ZOM. W tych urzędach zastały widocznie zatrudnione kadry z przeszłości, czyli pozostałe po czasach wiecie, rozumiecie towarzysze. W cywilizowanym kraju wybudowano by przyzwoite toalety miej...skie bardzo szerokiego dostępu. W Polsce jak zauważa rzecznik ZDM lepiej zawstydzać mieszkańców Warszawy. Widocznie ten Pan cały dzień siedzi przy WC i dla niego dostęp do sracza jest bezproblemowy. Jak to mówią syty głodnego nigdy nie zrozumie !!!  rozwiń
  • Zygmunt, 2011-06-27 08:58:06

    czy nie lepiej wydać te pieniądze na wybudowanie publicznych pisuarów?!