PARTNER PORTALU
  • BGK

Możesz odpracować czynsz

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Kraków    10 stycznia 2012 - 08:12
Możesz odpracować czynsz

Do 150 mln zł wzrosło zadłużenie lokatorów gminnych mieszkań w Krakowie. By odzyskać choć część tej kwoty, miasto daje szansę odpracowania zaległości. Nie wszyscy chcą.
Aby zachęcić dłużników do spłaty, pod koniec ubiegłego roku wprowadzono zasadę, która pozwala na umorzenie 30 proc. długu, jeśli ktoś zapłaci 70 proc. – pisze „Gazeta Wyborcza Kraków”.

Nieźle działa też bank zamian lokali – kogo nie stać na utrzymywanie dużego mieszkania, może zamienić je na mniejsze.

Dzięki temu miasto (zabierz głos, oceń prezydenta) odzyskało w zeszłym roku ponad 3 mln zł (342 osoby dobrowolnie spłaciły po minimum 5 tys. zł długu, rekordzista wpłacił 84 tys. zł).

Jednak z pilotażowego w kraju programu odpracowywania zaległości czynszowych skorzystało tylko ok. 60 osób. Zarabiały od 600 do 1100 zł miesięcznie – podaje „Gazeta Wyborcza Kraków”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • wałbrzyszanka, 2012-01-11 09:51:58

    Wałbrzych znacznie lepiej wypada w realizacji tego Programu. U nas już poda 100 osób w ciągu 6 miesięcy skorzystało z tej możliwości. A wielkość miasta jest nieporównywalna z Karkowem
  • Eneduerabe, 2012-01-10 09:30:05

    Ludzie z długami za lokale,czy odrobią czy nie,zawsze będą robić następne długi.to nie rozwiąże sprawy a tylko zabraknie etatów dla komorników.Ci co nie płacą,z róznych przyczyn,niech dostaną takie lokale,na jakie ich będzie stać.Takie o zaniżonym standarcie i zaniżonym czynszu.Pie*rdoły siejecie ty...lko i ciemnotę uczciwym ludziom wciskacie,razem z tą waszą anarchią.  rozwiń