PARTNER PORTALU
  • BGK

Można jeździć Rowerem Trójmiejskim na nowych zasadach

  • em    2 kwietnia 2014 - 07:42
Można jeździć Rowerem Trójmiejskim na nowych zasadach

Rozszerzenie przywilejów dla wszystkich mieszkańców Trójmiasta oraz 20 darmowych minut w  abonamencie – to najważniejsze zmiany w sposobie działania rowerów publicznych w sezonie 2014 r.
Rower Trójmiejski będzie jeździł od 1.04 do 15.11.2014r. po całej aglomeracji. Siatka wypożyczeń obejmuje obecnie 8 stacji i jest zlokalizowana na terenie Sopotu. Aby ujednolicić zasady korzystania z rowerów, a zwłaszcza z najważniejszego ich atutu - bezpłatnych przejazdów  w ciągu 20 pierwszych minut wypożyczenia, operator wypożyczalni firma Nextbike Polska zaproponowała 2 wersje abonamentu:  30 dniowy i sezonowy oraz rozszerzenie promocyjnej taryfy  na wszystkich mieszkańców Trójmiasta.
 
Rower Trójmiejski (RT) działa pilotażowo w  nowej, turystycznej formule biznesowej firmy Nextbike. Oznacza to, że opłaty za przejazdy są wyższe niż w systemach finansowanych przez miasta. Obowiązują 2 taryfy: w sezonie niskim (do 30.04 i od 01.10) - 2 zł za przejazdy dla mieszkańców Trójmiasta i 4 zł dla pozostałych osób oraz w sezonie wysokim (01.05-30.09) – 4 zł za przejazdy dla mieszkańców Trójmiasta i 8 zł dla pozostałych osób. Wykupując na stronie nextbike.pl abonament 30 dniowy w cenie 12 zł lub sezonowy za 60 zł użytkownicy zyskują dodatkowe minuty zanim standardowa taryfa zacznie pobierać opłaty.

Ważne, aby niezależnie od posiadanego abonamentu dbać o to, by saldo na koncie użytkownika wynosiło min 10 zł., a najlepiej kilka zł więcej. Jeśli na koncie  będzie tylko 9 zł roweru nie wypożyczymy. W takiej sytuacji, gdy jesteśmy już na stacji, możemy jedynie wnieść opłatę  przy pomocy karty płatniczej z możliwością obciążenia. System zapamięta wówczas taki sposób płatności jako docelowy, jeśli nam nie odpowiada - można go zmienić na stronie www.nextbike.pl. Abonament jest uruchamiany na koncie w momencie wyboru tej opcji w systemie i uiszczenia stosownej opłaty. 30-dniowy abonamenty można aktywować w dowolnym momencie.
 
Stacje rowerowe są rozmieszczone w odległości ok.1,5-2 km tak, aby umożliwić przejazd pomiędzy dwoma stacjami w taryfie bezpłatnej dla mieszkańców Sopotu. Jest to konsekwencja koncepcji roweru miejskiego jako uzupełnienia transportu miejskiego. Ilość stacji może ulec powiększeniu za sprawą zaangażowania firm i instytucji, które chcą wypełnić misję zrównoważonego rozwoju i umożliwić swoim klientom bądź pracownikom komunikację za pomocą zdrowego i ekologicznego środka transportu jakim jest rower. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

  • glosik, 2014-04-02 12:14:08

    kurcze nie wiedziałem, że rowerki są teraz w niezlych cenach. ostatnio poszedlem sobie do media expert kupic kabel hdmi i zobaczylem ze sprzedają tam rowery :P hehe niedługo zaczną produkty spożywcze sprzedawać :D no i pooglądałem sobie rowerki miejskie i takie Arkusy (chyba solidna firma) były już ...za 360zł, co wydaje mi sie spoko ceną  rozwiń