PARTNER PORTALU
  • BGK

Można starać się o „Mieszkanie dla Młodych Chorzowian”

  • JRP    4 kwietnia 2018 - 15:19
Można starać się o „Mieszkanie dla Młodych Chorzowian”
Projekt budynku przy ul. Kościuszki w Chorzowie. (fot. Regionalne TBS)

Chorzów ogłosił, że przyjmuje się już wnioski w pierwszej edycji programu „Mieszkanie dla Młodych Chorzowian”. W puli znalazło się 16 mieszkań komunalnych w powstającym właśnie budynku Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ul. Kościuszki.
- Prowadzone są prace wykończeniowe. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, budynek zostanie oddany do użytku już w czerwcu - zapewnia Marcin Michalik, wiceprezydent miasta.

O mieszkania w ramach programu mogą ubiegać się chorzowianie, którzy nie ukończyli jeszcze 35. roku życia. Na dodatkowe punkty mogą liczyć pary, małżeństwa i rodziny z dziećmi, a także osoby z wyższym wykształceniem. Premiowany będzie długi okres zamieszkania na terenie Chorzowa.

- To program dla młodych mieszkańców, którzy rozpoczynają dorosłe życie lub szukają swojego miejsca „na stałe”. Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy mogą pozwolić sobie na zakup mieszkania lub wzięcie kredytu, dlatego specjalnie dla nich przygotowaliśmy korzystną ofertę - wyjaśnia prezydent Chorzowa Andrzej Kotala.

Lokale mają powierzchnie od 29 do 63 m kw. Są 4 kawalerki, 8 mieszkań dwupokojowych, 2 trzypokojowe oraz 2 dwa trzypokojowe mieszkania dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

Zgłoszenia można składać do 30 kwietnia w Urzędzie Miasta w Chorzowie. Mieszkania zostaną przyznane osobom, które uzyskały najwyższą liczbę punktów. Jeśli liczba punktów będzie taka sama, decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Warunkiem koniecznym do zawarcia umowy najmu będzie wpłata kaucji mieszkaniowej w wysokości 12-krotności miesięcznego czynszu. Stawka czynszu wyniesie 10,92 zł za m kw.

Miasto przekazało na budowę mieszkań ponad 2,2 mln zł z czego prawie 900 tys. zł stanowiła dopłata z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.