PARTNER PORTALU
  • BGK

MPEC we Włocławku podsumował swoje prace

  • AT    3 września 2013 - 10:51
MPEC we Włocławku podsumował swoje prace

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej we Włocławku wykonało wszystkie przewidziane w harmonogramie prace, których efektem jest dalsze unowocześnianie infrastruktury spółki i ograniczenie do minimum ryzyka związanego z występowaniem awarii w okresie zimowym.
Prace udało się zakończyć dwie doby wcześniej, niż zakładał harmonogram. Przeprowadzono m.in. dalszą modernizację kotłów ciepłowni MPEC oraz prace naprawcze w pompowni i zmiękczalni wody. Oczyszczone zostały wkłady siatkowo-magnetyczne odmulaczy, unowocześnione układy stacji transformatorów oraz lokalnych rozdzielni elektrycznych. Największym zakresem robót objęta jednak została sieć cieplna.

Prace te wymagały m.in. opróżnienia sieci cieplnej z wody, która krąży w niej przez cały sezon. Blisko dwie doby po remoncie trwało uzupełnienie w sieci wody, której objętość to ponad 2500 m3. Ilość ta starczyłaby do wypełnienia 5 niecek sportowych, podobnych do tej znajdującej się w Międzyosiedlowym Basenie Miejskim. Zakończenie przerwy remontowej nie oznacza jednak zakończenia procesu inwestycyjnego MPEC, przewidzianego na rok bieżący.

Termomodernizację przechodzi obecnie budynek zmiękczalni, realizowane są kolejne etapy osiedlowej sieci cieplnej od ul. Zamczej do Szpitalnej. W trakcie budowy znajdują się również kolejne elementy połączenia pierścieniowego, którego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa dostaw ciepła dla mieszkańców Włocławka.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.