PARTNER PORTALU
  • BGK

MPK o krok od absurdu

  • legniczanin.pl    24 maja 2011 - 12:00
MPK o krok od absurdu

Legnickie MPK nie ma nowego regulaminu przewozu osób. Jeśli do środy to się nie zmieni, kontroler nie będzie miał podstawy do wystawienia mandatu.
Wiele wskazuje więc na to, że od środy autobusem będzie można pojechać za darmo. Niedawna decyzja wojewody dolnośląskiego sprawiła, że wbrew planom ratusza i Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego ceny biletów nabytych u kierowcy będą dokładnie takie same jak te zakupione w kiosku.

Co jednak ciekawe, Aleksander Skorupa uchylił też dużo istotniejsze zapisy, dotyczące ważności biletów, które jego zdaniem powinny się znaleźć w regulaminie korzystania z przewozów komunalnych, a nie w uchwale przyjmowanej przez radnych.

Problem jednak w tym, że taki regulamin nie istnieje. Nie wiadomo więc kiedy bilet można uznać za ważny a kiedy nie. Wejście w życie (od 25 maja) nowych cen biletów będzie więc jednocześnie oznaczać, że wszystkie bilety będą ważne, i te skasowane, i te nieskasowane.

Kontrolerzy nie będą mieli bowiem podstawy prawnej by uznać nasz nieskasowany bilet za nieważny. – Regulamin przewozów jest już opracowany. Czeka jedynie na podpis by mógł wejść w życie wraz z nowymi cenami biletów – zapewnia Zdzisław Bakinowski, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

Trudno jednak uznać te wyjaśnienia za wystarczające, bowiem zwlekanie do ostatniego dnia nie jest chyba najlepszą metodą na udaną współpracę z klientami miejskiej spółki i pasażerami autobusów.

Pytanie tylko czy prezes Bakinowski wie, że opracowany przez MPK regulamin będzie jeszcze musiał uzyskać akceptację prezydenta miasta Tadeusza Krzakowskiego (zabierz głos/oceń prezydenta).

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • Rogal, 2011-05-24 12:19:47

    tytuł mówiący wszystko - o krok od absurdu... nic dodać , nic ująć!