MPK o krok od absurdu

  • legniczanin.pl
  • 24-05-2011
  • drukuj
Legnickie MPK nie ma nowego regulaminu przewozu osób. Jeśli do środy to się nie zmieni, kontroler nie będzie miał podstawy do wystawienia mandatu.
MPK o krok od absurdu

Wiele wskazuje więc na to, że od środy autobusem będzie można pojechać za darmo. Niedawna decyzja wojewody dolnośląskiego sprawiła, że wbrew planom ratusza i Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego ceny biletów nabytych u kierowcy będą dokładnie takie same jak te zakupione w kiosku.

Co jednak ciekawe, Aleksander Skorupa uchylił też dużo istotniejsze zapisy, dotyczące ważności biletów, które jego zdaniem powinny się znaleźć w regulaminie korzystania z przewozów komunalnych, a nie w uchwale przyjmowanej przez radnych.

Problem jednak w tym, że taki regulamin nie istnieje. Nie wiadomo więc kiedy bilet można uznać za ważny a kiedy nie. Wejście w życie (od 25 maja) nowych cen biletów będzie więc jednocześnie oznaczać, że wszystkie bilety będą ważne, i te skasowane, i te nieskasowane.

Kontrolerzy nie będą mieli bowiem podstawy prawnej by uznać nasz nieskasowany bilet za nieważny. – Regulamin przewozów jest już opracowany. Czeka jedynie na podpis by mógł wejść w życie wraz z nowymi cenami biletów – zapewnia Zdzisław Bakinowski, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

Trudno jednak uznać te wyjaśnienia za wystarczające, bowiem zwlekanie do ostatniego dnia nie jest chyba najlepszą metodą na udaną współpracę z klientami miejskiej spółki i pasażerami autobusów.

Pytanie tylko czy prezes Bakinowski wie, że opracowany przez MPK regulamin będzie jeszcze musiał uzyskać akceptację prezydenta miasta Tadeusza Krzakowskiego (zabierz głos/oceń prezydenta).

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

tytuł mówiący wszystko - o krok od absurdu... nic dodać , nic ująć!

Rogal, 2011-05-24 12:19:47 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE