PARTNER PORTALU
  • BGK

MPK powalczy o środki z województwa

  • legniczanin.pl ( Grzegorz Wala)    30 lipca 2012 - 12:17
MPK powalczy o środki z województwa

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Legnicy będzie się ubiegać o środki europejskie na zakup 6 nowych autobusów w ramach konkursu ogłoszonego przez urząd marszałkowski.
Po niedawnej podwyżce cen biletów autobusowych, którą legniczanie powinni odczuć jeszcze w trakcie wakacji gdy nowa taryfa wejdzie w życie, jest dobra wiadomość dotycząca miejskiej komunikacji.

Urząd marszałkowski ogłosił bowiem konkurs, do którego planuje stanąć legnickie MPK. Odpowiedzią ma być wart ponad 5 mln zł projekt na zakup sześciu nowych autobusów.

– Z roku na rok tabor coraz bardziej nam się starzeje, dlatego jeśli jest szansa na zdobycie dodatkowych środków by go odmłodzić, warto spróbować – komentuje pomysł napisania projektu konkursowego na zakup autobusów Jadwiga Zienkiewicz, wiceprezydent Legnicy.

Jeśli uda się zdobyć dofinansowanie, tabor Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego wzbogaci się o sześć nowych pojazdów: dwa krótkie autobusy w przyszłym roku i cztery większe w roku 2014. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.