PARTNER PORTALU
  • BGK

MPK w Nowym Sączu kupi 30 nowych autobusów

  • PAP/KDS    18 sierpnia 2017 - 14:57
MPK w Nowym Sączu kupi 30 nowych autobusów
Na początku 2019 roku na ulice Nowego Sącza powinno wyjechać 30 ekologicznych i niskopodłogowych autobusów (fot. mpk.nowysacz.pl)

Na początku 2019 roku na ulice Nowego Sącza powinno wyjechać 30 ekologicznych i niskopodłogowych autobusów. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Nowym Sączu właśnie ogłosiło przetarg na dostawę tego typu pojazdów.
Jak poinformował w piątek prezes nowosądeckiego MPK Andrzej Górski, zakup nowych pojazdów ma być współfinansowany ze środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 - 2020 w ramach projektu związanego z rozbudową niskoemisyjnego systemu transportu publicznego w aglomeracji sądeckiej.

Przewoźnik zamierza zakupić 30 nowych niskopodłogowych autobusów miejskich spełniających normę emisji spalin Euro 6 w dwóch typach: 24 sztuki 12-metrowych oraz 6 sztuk o długości do 10,5 metra. W sumie chce na nie wydać maksymalnie 27,9 mln zł netto.

Zgodnie z harmonogramem dostawy nowych pojazdów powinny się rozpocząć w pierwszym kwartale przyszłego roku i zakończyć do pierwszego kwartału 2019 r.

Prezes MPK wyjaśnił, że zakup autobusów ma być częścią większego projektu unijnego dotyczącego nieskoemisyjnego transportu, zgłoszonego wspólnie ze Starym Sączem. W jego ramach zaplanowano też przebudowę dworca autobusowego w Nowym Sączu, zakup dwóch autobusów elektrycznych oraz budowę parkingów park&ride w Starym Sączu. Wartość całego projektu wynosi blisko 50 mln zł.

Nowosądeckie MPK posiada obecnie około 80 autobusów. Ostatni zakup nowych pojazdów został zrealizowany w 2013 r. - nabyto wówczas 10 sztuk Solbusów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.