PARTNER PORTALU
  • BGK

MPK wybiera w autobusowych ofertach

  • PAP    18 stycznia 2012 - 16:26
MPK wybiera w autobusowych ofertach

Firmy m.in. z Hiszpanii, Skandynawii, Australii, Indii, Turcji i Polski złożyły oferty w przetargu na dostawę 80 autobusów dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Rzeszowie - poinformował rzecznik prezydenta Rzeszowa Maciej Chłodnicki.
Dodał, że przetarg powinien zostać rozstrzygnięty do końca tego miesiąca. "Obecnie wysyłamy odpowiedzi na pytania, jakie skierowali do nas oferenci. A jest ich sporo" - zaznaczył Chłodnicki.

Rzecznik podkreślił, że nowe autobusy będą miały różną długość; zasilane mają być olejem napędowym i gazem CNG. "Wyposażone będą m.in. w klimatyzację i monitoring, dzięki czemu zwiększy się komfort podróży oraz bezpieczeństwo pasażerów" - powiedział rzecznik.

Pojazdy do Rzeszowa trafią w trzech transzach: w br. 40 sztuk, w następnym roku 32 sztuki, a w 2014 r. osiem.

Zakup autobusów będzie sfinansowany z unijnego programu transportowego, który realizują władze Rzeszowa. Zmienią się również m.in. przystanki rzeszowskiej komunikacji miejskiej. Zamontowane zastaną na nich tablice świetlne, które będą informować o nadjeżdżających autobusach. Pasażerowie dowiedzą się również o połączeniach i możliwościach przesiadek.

Inwestycje, które przewiduje projekt "Budowa systemu integrującego transport publiczny Miasta Rzeszowa i okolic", warte są ponad 400 mln zł. Ponad 311 mln zł stanowić ma dofinansowanie z unijnego programu Rozwój Polski Wschodniej. Realizacja projektu ma się zakończyć do końca 2014 r. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Rzęsa, 2012-01-19 22:48:35

    Ma prawo i wszelkie warunki, by przebierać w ofertach, wyszukiwać by w końcu wybrać tę najodpowiedniejszą.
  • autoidea, 2012-01-19 20:38:21

    Wladze Rzeszowa wprowadzily do uzytku nowa technologie, ktora nazywa sie PRZESIADKI. Obecnie pasazerowie sa w stanie dojechac do celu, PRZESIADAJAC sie po drodze z jednej linii na druga. To eksperymentalne usprawnienie zostalo mianowane do Polskiego Nobla oraz do Zagranicznego Oskara.