PARTNER PORTALU
  • BGK

MPO będzie zarządzało spalarnią na Targówku

  • PAP    8 września 2011 - 19:24
MPO będzie zarządzało spalarnią na Targówku

Stołeczni radni zdecydowali o likwidacji miejskiej spółki zarządzającej spalarnią śmieci na Targówku.
Majątek i zadania Zakładu Unieszkodliwiania Stałych Odpadów Komunalnych przejmie Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania.

MPO, które zajmuje się m.in. odbiorem śmieci z terenu Warszawy, w najbliższych latach ma rozbudować zbyt małą jak na potrzeby stolicy spalarnię śmieci na Targówku.

Zastępca rzecznika ratusza Agnieszka Kłąb powiedziała, że trudno w tej chwili ocenić, kiedy spalarnia zostanie rozbudowana. „Do końca roku powinny zostać wyjaśnione kwestie prawne dotyczące jej przejęcia przez MPO. Do rozbudowy spalarni będzie potrzebne dofinansowanie – prawdopodobnie niskooprocentowany kredyt” – powiedziała.

Dodała, że od lipca 2013 r. na gminach będzie spoczywać odpowiedzialność za odpady i do tego czasu gmina musi opracować system ich odbioru. „Rozbudowa miejskiej spalarni ma duże znaczenie” – powiedziała Kłąb.

W ZUSOK przerabia się rocznie około 68 tys. ton odpadów komunalnych, z czego około 40 tys. ton odpadów jest spalanych. Po rozbudowie spalarnia, miałaby unieszkodliwiać 380-400 tys. ton odpadów rocznie. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.