PARTNER PORTALU
  • BGK

MPO zajmuje się odpadami ale tylko do czasu przetargu

  • AW    20 lipca 2012 - 17:13
MPO zajmuje się odpadami ale tylko do czasu przetargu

Przetarg na odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości w Krakowie odbędzie się dopiero po przyjęciu przez władze miasta ostatecznego kształtu i zasad funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami komunalnymi na terenie gminy.
- Zgodnie z art. 6d ust. 1 Ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości  i porządku w gminach (Dz. U. z 2012r., poz 391) „Wójt, burmistrz, prezydent miasta jest obowiązany zorganizować przetarg na odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, o których mowa w art. 6 c, albo przetarg na odbieranie  i zagospodarowanie tych odpadów.” - przypomina Katarzyna Fiedorowicz-Razmus z biura prasowego krakowskiego maistratu.

Gmina Miejska Kraków powierzyła spółce MPO wykonywanie obowiązkowego zadania własnego obejmujące m.in. tworzenie warunków do wykonywania prac związanych z utrzymaniem czystości i porządku na terenie Krakowa w ramach systemu gospodarowania odpadami komunalnymi, w szczególności w zakresie przygotowania i przeprowadzania przetargów na odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości.

Czytaj też:Krakowska gospodarka odpadami w rękach MPO 

Ale nie oznacza to, że MPO "z automatu" będzie odbierać śmieci od mieszkańców.

- Określenie terminu przeprowadzenia przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych na terenie Gminy Miejskiej Kraków możliwe będzie po przyjęciu przez władze Krakowa ostatecznego kształtu i zasad funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami komunalnymi na terenie gminy - informuje Fiedorowicz-Razmus.

Czytaj też: To przez wolny rynek w gospodarce odpadami grożą nam kary

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.