PARTNER PORTALU
 • BGK

MPO zastąpi Czyściocha w odbiorze śmieci w Białymstoku

 • PAP    6 lipca 2013 - 10:05
MPO zastąpi Czyściocha w odbiorze śmieci w Białymstoku

Firma Czyścioch nie będzie już wywoziła śmieci z jednego z sektorów, na które podzielono Białystok - zdecydowały w piątek władze tego miasta. Zajmie się tym spółka MPO, z którą samorząd podpisał umowę w tej sprawie.
W Białymstoku przetarg na odbiór odpadów wygrały dwie firmy - Astwa i Czyścioch. Zgodnie z podpisanymi pod koniec czerwca umowami firmy te były odpowiedzialne za dostarczenie pojemników i wywóz śmieci z sześciu sektorów, na które zostało podzielone miasto: Astwa za dwa sektory, a Czyścioch za cztery. Rozwiązana umowa dotyczy jednego z nich.

Jak poinformował na konferencji prasowej zastępca prezydenta Białegostoku Adam Poliński, władze miasta nie były zadowolone z wypełniania umowy przez Czyściocha w jednym sektorze. Jak mówił, jeszcze kilka dni temu blisko połowa posesji nie miała pojemników na śmieci.

Czytaj też: Firmy śmieciowe z Białegostoku mogą zostać ukarane

Dlatego miasto skorzystało z możliwości wynikającej z umowy i nałożyło na firmę 11 kar; w sumie Czyścioch ma zapłacić 3 tys. zł. Odstąpiono też od umowy z tym wykonawcą i spółka Czyścioch będzie obsługiwała teraz trzy sektory.

Umowę z MPO miasto podpisało w piątek z tzw. wolnej ręki. Poliński powiedział, że spółka ma sześć dni na zaopatrzenie wszystkich posesji w pojemniki w tym sektorze. Od soboty musi też wywieźć wszystkie nieczystości, które tam zalegają. Jak mówił, firma zadeklarowała, że ma potrzebny sprzęt do wywozu śmieci oraz odpowiednią liczbę pojemników.

Obowiązująca do końca roku umowa ze spółką MPO opiewa na ponad 1,1 mln zł.

Dodatkowo spółka "Lech", która odpowiada za wdrożenie nowego systemu gospodarki odpadami, ma zlecić tzw. odbiór interwencyjny śmieci w całym mieście. Chodzi o wywóz nieczystości gromadzonych poza pojemnikami.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (6)

 • tatar kasia, 2016-09-03 18:31:37

  mpo to jest to jak sie wezma to jest spoko i git
 • obserwator, 2016-09-03 18:29:20

  nie ladowac piachu do pojemnikow
 • WacekPlacek, 2013-08-06 21:42:19

  U mnie Astwa zabrała pojemniki a Czyścioch nie dostarczył nowych przez ponad 4 tygodnie. Przywieziony pojemnik oczywiście nie był zgodny ze złożoną deklaracją. Do dziś nie dostarczyli takich pojemników jak trzeba.