Musieli uciekać z kamienicy

Trzynaścioro lokatorów kamienicy przy ul. Małachowskiego w Będzinie ewakuowali w poniedziałek wieczorem strażacy. Powodem było pęknięcie ściany budynku, który - według nadzoru budowlanego - nie nadaje się już do zamieszkania.
Musieli uciekać z kamienicy
Mieszkańcy spędzili noc w hotelu i schronisku pomocy społecznej.

Jak poinformowało we wtorek działające przy wojewodzie śląskim Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, w poniedziałek wieczorem lokatorzy zauważyli pęknięcia na zewnętrznej ścianie budynku. Wezwana straż pożarna ewakuowała z niego trzynaście osób, w tym troje dzieci w wieku 2-6 lat.

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego po oględzinach stwierdził, że budynek nie nadaje się do dalszego zamieszkania. Kryzysowe służby miejskie zorganizowały dla ewakuowanych miejsca noclegowe.

Trzy rodziny umieszczono w Hotelu Ośrodka Sportu i Rekreacji, a dwie osoby w Schronisku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Dzieciom zapewniono opiekę psychologa. Teren wokół budynku zabezpieczyła straż miejska.

Ulica Stanisława Małachowskiego znajduje się w ścisłym centrum Będzina. Na znacznym odcinku pełni funkcję miejskiego deptaka.(PAP)
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE