PARTNER PORTALU
  • BGK

Muzeum Chopina na kartę

  • Życie Warszawy/PAP    11 grudnia 2009 - 09:08

Placówka mieścić się będzie na Tamce w odnowionym XVII-wiecznym Zamku Ostrogskich. Miłośnicy Chopina juz przy kasach zetkną się z najnowszymi zdobyczami techniki.
Do lamusa odchodzi papierowy bilet - zastąpi go elektroniczna karta. Na wstępie będzie trzeba zaprogramować ten elektroniczny bilet. Wybrać będzie można 4 poziomy merytoryczne prezentowanych informacji oraz ich język - pisze Życie Warszawy.

Dzięki elektronicznej wejściówce zwiedzający będą mogli obsługiwać ponad 100 stanowisk komputerowych, znajdujących się w 11 salach ekspozycyjnych. Każda z nich przedstawia inny fragment życia i twórczości Chopina. Np. w "Salonie Warszawskim" poznamy m.in. wszystkie miejsca stolicy związane z kompozytorem. Prezentacjom towarzyszyć będzie projekcja animowanych cieni, a zwiedzający będzie miał wrażenie, że znajduje się wśród ludzi ubranych w stroje z epoki.

W Zamku Ostrogskich trwają prace wykończeniowe. Za tydzień z Belgii przyjadą pierwsze gabloty. Inwestycja pochłonie 80 mln zł - podaje "ŻW".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.