Muzyczna podróż szynobusem

W ostatni weekend Spółka Przewozy Regionalne pokazała Opolanom szynobusy kursujące po niezelektryfikowanych szlakach Opolszczyzny.
Nowoczesne składy można było oglądać w sobotę 4 czerwca na peronie trzecim opolskiego dworca PKP. Stamtąd odszedł też w swoją podróż Opolski Ekspres Dęty, którym podróżowały pod batutą Pawła Ślusarczyka połączone orkiestry Politechniki Opolskiej, Zespołu Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Opolu oraz Jemielnickiej Orkiestry Dętej.

Młodzi muzycy dali kilka koncertów na stacjach w Opolu, Krasiejowie, Fosowskiem, Zawadzkiem, Chrząstwicach, Ozimku i Zawadzkiem. W tej ostatniej miejscowości na powitanie gości stawili się gospodarze gminy, były wozy strażackie, członkinie zespołów ludowych i kołocz na dalszą drogę.

Organizowane po raz kolejny z rzędu przedsięwzięcie promuje ofertę edukacyjna PO, a przede wszystkim pokazuje turystyczne szlaki kolejowe Opolszczyzny. Jego organizatorami byli: samorząd województwa, spółka Przewozy Regionalne i Politechnika Opolska. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Muzyczna podróż to doskonały pomysł !

Odu, 2011-06-07 10:00:32 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE