Myjnia samochodów wykorzysta deszczówkę

  • legniczanin.pl
  • 10-10-2012
  • drukuj
Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej wybuduje nowoczesną, ekologiczną myjnię samochodów, w której wykorzystana zostanie deszczówka. Z tą inwestycją związana jest także modernizacja kotłowni.
Myjnia samochodów wykorzysta deszczówkę
Automatyczna myjnia samochodów powstanie na terenie Zakładu Oczyszczania Miasta przy ul. Nowodworskiej, obok warsztatów. Do mycia samochodów, przede wszystkim śmieciarek, zostanie wykorzystana woda pochodząca z opadów deszczu.

Spływając z dachu warsztatów, zamiast – jak dotychczas – trafiać do kanalizacji deszczowej, zostanie zgromadzona w zbiornikach. Stamtąd będzie czerpana do myjni. Podgrzewać ją będą solary.

– Myjnia będzie działać w obiegu zamkniętym – informuje Robert Acedoński, kierownik ZOM. – Wodę oczyszczą filtry, a zanieczyszczenia trafią do utylizacji. Nasze śmieciarki będą na myjni także dezynfekowane.

Obecnie samochody są myte i dezynfekowane przy Składowisku Odpadów Komunalnych (ul. Rzeszotarska). Nowa myjnia powstanie w latach 2013–2014, obecnie trwają prace nad projektem. Zakończą się w tym roku. Następny krok to ogłoszenie przetargu na wyłonienie wykonawcy.

Z budową myjni związana jest modernizacja kotłowni i warsztatów w Zakładzie Oczyszczania Miasta. Budynek zostanie ocieplony, a okna – wymienione. W kotłowni węglowe piece, które mają już kilkadziesiąt lat, zastąpią nowoczesne, opalane drewnem uzyskanym z pielęgnacji terenów zielonych. Takie piece są już zainstalowane w kotłowni biurowca firmy. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

A w zimie zamiast deszczówki powinno się wykorzystywać śnieg i lód do uzupełnianiania wody do mycia.

innowator, 2012-10-10 14:12:54 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE