PARTNER PORTALU
  • BGK

Mysłowice ograniczą ilość kursów komunikacji miejskiej

  • www.m-ce24.pl, (Emilia Białecka)    25 lipca 2011 - 11:32
Mysłowice ograniczą ilość kursów komunikacji miejskiej

Liczenie pasażerów przez KZK GOP zaowocowało zmianami w rozkładach jazdy. Niektóre z linii autobusowych zostały wycofane z powodu niskiej frekwencji pasażerów, a inne zmieniły swoją trasę.
Mysłowice na podstawie analiz badań wykorzystania połączeń komunikacyjnych nakazały przewoźnikowi wprowadzenie zmian w systemie funkcjonowania autobusowej komunikacji miejskiej na terenie gminy.

– Na wniosek Mysłowic wprowadziliśmy ograniczenia polegające na zmniejszeniu taboru i ilości kursów na liniach 66, 77, 76, 149 – mówi Tomasz Musioł z wydziału prasowego KZK GOP.

Również gminy Bytom i Ruda Śląska domagają się weryfikacji usług przewozowych na swoim terenie, ale nie ma jeszcze ostatecznych decyzji w tej sprawie.

Jak informuje Urząd Miasta w Mysłowicach zmiany wprowadzane są w sposób bieżący nie powodując utrudnień w możliwościach dojazdowych dla mieszkańców miasta i stanowią jedynie dostosowanie oferty komunikacyjnej do faktycznych potrzeb.

– Dostosowanie oferty w zakresie pojemności taboru w dużej mierze dokonywane jest w godzinach poza szczytowych z uwzględnieniem jak najbardziej ekonomicznego wykorzystania oferty komunikacyjnej. Przedstawione powody wpływają na ekonomiczność realizacji i finansowania komunikacji publicznej na obszarze miasta Mysłowice i są jedyną przyczyną tego typu zmian – informuje Marcin Patałąg z Kancelarii Prezydenta Miasta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.