Mysłowice ograniczają komunikację miejską

Coroczne liczenie pasażerów przez KZK GOP zaowocowało istotnymi zmianami w mysłowickich rozkładach jazdy. Niektóre z linii autobusowych zostały wycofane z powodu niskiej frekwencji pasażerów, a inne zmieniły swoją trasę.
Mysłowice ograniczają komunikację miejską
Mysłowice na podstawie analiz badań wykorzystania połączeń komunikacyjnych nakazały przewoźnikowi wprowadzenie zmian w systemie funkcjonowania autobusowej komunikacji miejskiej na terenie gminy.

- Na wniosek Mysłowic wprowadziliśmy ograniczenia polegające na zmniejszeniu taboru i ilości kursów na liniach 66, 77, 76, 149 – mówi Tomasz Musioł z wydziału prasowego KZK GOP. - Również gminy Bytom i Ruda Śląska domagają się weryfikacji usług przewozowych na swoim terenie, ale nie ma jeszcze ostatecznych decyzji w tej sprawie.

Jak informuje Urząd Miasta w Mysłowicach zmiany wprowadzane są w sposób bieżący nie powodując utrudnień w możliwościach dojazdowych dla mieszkańców miasta i stanowią jedynie dostosowanie oferty komunikacyjnej do faktycznych potrzeb.

- Dostosowanie oferty w zakresie pojemności taboru w dużej mierze dokonywane jest w godzinach poza szczytowych z uwzględnieniem jak najbardziej ekonomicznego wykorzystania oferty komunikacyjnej. Przedstawione powody wpływają na ekonomiczność realizacji i finansowania komunikacji publicznej na obszarze miasta Mysłowice i są jedyną przyczyną tego typu zmian - informuje Marcin Patałąg z Kancelarii Prezydenta Miasta. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE