PARTNER PORTALU
  • BGK

Mysłowice pomagają zamienić mieszkanie komunalne

  • JL    26 października 2016 - 05:57
Mysłowice pomagają zamienić mieszkanie komunalne
Mysłowice utworzyły bank zamian mieszkań komunalnych. (Fot. Pixabay)

Działający w urzędzie miasta Mysłowice bank zamian ułatwia mieszkańcom zamianę mieszkań. Mogą z niego skorzystać zwłaszcza osoby mające zadłużone lokale komunalne.
Bank zamian prowadzi wydział gospodarki komunalnej urzędu miasta Mysłowice. Działa on na zasadzie skrzynki kontaktowej umożliwiającej przekazywanie informacji między osobami, które chcą zamienić zajmowany lokal na inny. Bank tworzony jest na podstawie zgłoszeń umieszczanych na stronie internetowej urzędu miasta.

Korzystanie z banku zamian jest bezpłatne i zapewnia dostęp do szczegółowych danych (wielkość mieszkania, wyposażenie i stan techniczny lokalu, adres, opłaty czynszowe) ewentualnych kontrahentów zamiany. Ogłoszenia w ramach działań banku zamian umieszczane jest przez rok od daty złożenia wniosku. Zgłoszenie o umieszczenie w banku zamian nie jest jednoznaczne ze złożeniem wniosku o zamianę. Urząd miasta wszczynana czynności dopiero po złożeniu przez zainteresowanych najemców wniosków o zamianę.

Urząd miasta Mysłowice pośredniczy przy przeprowadzeniu dobrowolnej zamiany wtedy, gdy co najmniej jeden z kontrahentów jest najemcą lokalu znajdującego się w zasobie gminnym. Z banku mogą skorzystać zwłaszcza osoby mające zadłużone lokale komunalne lub które utraciły tytuł prawny wskutek zadłużenia za opłaty związane z korzystaniem z lokalu i mają prawomocny wyrok eksmisyjny z przyznaniem prawa do lokalu socjalnego.

Podstawowym zadaniem banku jest umożliwienie osobie zainteresowanej zamianą znalezienia kontrahenta oraz poprawa skuteczności windykacji należności z tytułu opłat czynszowych i innych opłat za używanie lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Mysłowic.

Bank pozwala dostosować wielkość i standard lokalu do potrzeb mieszkaniowych najemcy oraz wysokość opłat za używanie lokalu do możliwości płatniczych najemcy. Ponadto możliwa jest spłata zadłużenia z tytułu opłat czynszowych i innych opłat za używanie lokalu w razie zamiany z najemcą deklarującym gotowość spłaty zadłużenia, co pozwala na uniknięcie postępowania sądowego i egzekucyjnego prowadzącego do eksmisji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • skrobisz, 2016-10-26 11:05:02

    Corka stara sie o mieszkanie o zamiane naklejamy na slupach ogloseznia i jakos nikt nie chce i tez ma zlozony wniosek mieszkanie na wieksze a mieszka myslowice kolantaja 7 skrobisz justyna