PARTNER PORTALU
  • BGK

Myszków: Zderzyły się dwa pociągi. Utrudnienia na kolei

  • PAP/AT    2 grudnia 2016 - 06:45
Myszków: Zderzyły się dwa pociągi. Utrudnienia na kolei
Wypadek pociągów na Śląsku utrudni komunikację kolejową w regionie, szczególnie na linii łączącej Górny Śląsk z Częstochową (fot.pixabay.com)

• Dwa pociągi towarowe – skład złożony z cystern oraz pociąg z węglem - zderzyły się nad ranem w Myszkowie (Śląskie) – wynika z informacji śląskiej straży pożarnej.
• Prawdopodobnie jeden z pociągów najechał na drugi.
• Nikt nie zginął, jednak szkody są bardzo poważne.
Szlak kolejowy został zablokowany. Pasażerowie pociągów łączących Górny Śląsk z Częstochową muszą liczyć się z poważnymi utrudnieniami.

Jak poinformowała rzeczniczka śląskiej straży pożarnej Aneta Gołębiowska, kompletnie zmiażdżone zostały dwie cysterny, wypełnione prawdopodobnie olejem opałowym. Doszło do wycieku oleju; nie potwierdziły się pierwsze informacje, że cysterny przewoziły toksyczne substancje.

Po wypadku jedna z lokomotyw stanęła w płomieniach, udało się jednak ugasić pożar. Jeden z maszynistów jest poszkodowany, drugiemu nic się nie stało. Bliższe szczegóły i okoliczności wypadku nie są na razie znane.

Czytaj też: Będzie jeden bilet na autobusy i pociągi?

Na miejscu pracuje kilkudziesięciu strażaków z ponad 20 zastępów, w tym pluton ratownictwa chemicznego z Częstochowy. Są też inne służby. Usuwanie skutków zderzenia potrwa wiele godzin.

Wypadek utrudni w piątek komunikację kolejową w regionie, szczególnie na linii łączącej Górny Śląsk z Częstochową, gdzie z powodu zablokowania torów ma być wprowadzona komunikacja zastępcza. Jednak skutki dezorganizacji ruchu i opóźnień mogą też odczuć pasażerowie na innych trasach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.