Na bruk albo do noclegowni

  • Przegląd prasy/Życie Warszawy
  • 05-09-2011
  • drukuj
Okazuje się, że kolejne eksmisje to dla miasta żadne rozwiązanie. Bo wyrzuceni na ulicę zasilą szeregi bezdomnych w noclegowniach.
Na bruk albo do noclegowni

Jak donosi ,,Życie Warszawy'' ponad tysiąc osób może znaleźć się w stołecznych noclegowniach po wejściu w życie przepisów pozwalających na eksmisję na bruk.

Zgodnie z nimi dłużnik będzie zobowiązany do opuszczenia pomieszczenia tymczasowego po sześciu miesiącach. Co wtedy zrobi? Najprawdopodobniej pójdzie do noclegowni. Jak informuje ,,Życie Warszawy '' w stolicy takich osób może być ok. 1 tys.

- Noclegownia to nie jest bezpłatny hotel ani przechowalnia. To jest pomoc związana z wychodzeniem z bezdomności - mówi wicedyrektor Biura Polityki Społecznej Teresa Sierawska. Przypomina, że wiele osób, które nie płacą czynszu, mają środki na utrzymanie. - Nie płacą i już. Przyznaje też, że pojawienie się w mieście ok. 1 tys. osób bezdomnych byłoby ogromnym problemem.

Czytaj też: Gminy nie chcą wyrzucać na bruk

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Toć to o pomstę Do Nieba woła !!! A co, w tym miejscu, Z posługą Kościoła ???

Eterno Vagabundo, 2011-09-07 08:23:10 odpowiedz

Bardzo mnie irytuje, że opublikowany artykuł został napisany przez osobę, która najwyraźniej nie przykłada się do porządnego odmieniania rzeczowników i przymiotników przez przypadki. Nie mówiąc już o tym, że nie przypomina on artykułu, lecz krótkiego newsa, z którego nic dalej nie wynika, poza tym, ...że około tysiąca osób może znaleźć się na bruku. Oczekiwałabym lepszego potraktowania tego tematu i przybliżenia sytuacji osób zagrożonych eksmisją. rozwiń

Patrycja, 2011-09-05 12:48:01 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE