PARTNER PORTALU
  • BGK

Na co wydać pieniądze zaoszczędzone na odśnieżaniu?

  • PAP    25 lutego 2015 - 07:16
Na co wydać pieniądze zaoszczędzone na odśnieżaniu?

fot. pixabay.com

Rekordowo łagodna zima zostawia w budżetach miast milionowe oszczędności. Ruszyła więc karuzela z pomysłami, na co je wydać.
Lublin chce przeznaczyć środki zaoszczędzone na odśnieżaniu na oczyszczanie ulic i chodników - pisze "Metro".

Zaczniemy wczesną wiosną, a oszczędności pójdą też na intensywne czyszczenie ulic latem - zapowiada Karol Kieliszek z urzędu miasta w Lublinie.

Dzięki ciepłej zimie zostało nam 10 mln zł, pieniądze będą mogły być wykorzystane m.in. na dodatkowe remonty chodników - wskazuje z kolei rzecznik prezydenta Łodzi Marcin Masłowski. Zaś wśród tamtejszych radnych pojawił się pomysł, by środki zwiększyły pulę budżetu obywatelskiego.

Agnieszka Kłąb z warszawskiego ratusza nie wyklucza, że środki zostaną w budżecie Zarządu Oczyszczania Miasta, który mógłby je wydać np. na pielęgnację ulicznej zieleni. Oszczędności z zimy mogłyby przydać się też do sfinansowania budowy nowych szkół, przedszkoli czy żłobków - mówi.

Ale choć apetyt na miliony rośnie, to urzędnicy przyznają, że to wciąż dzielenie skóry na niedźwiedziu. Bo biorąc pod uwagę kaprysy aury z ostatnich lat, nie można wykluczyć ataku zimy nawet w kwietniu - zauważa "Metro".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (1)

  • Z e n e k, 2015-02-26 06:34:18

    ZGODNIE Z "DOBRYM" OBYCZAJEM - NA NAGRODY ZA "DOBRE" UTRZYMANIE DRÓG ZIMĄ.NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: